به گزارش خبرنگار میراث فرهنگی برنا آتوسا مومنی معاون میراث فرهنگی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در مراسم افتتاحیه موزه بزرگان دین  گفت: موزه بزرگان دین با طراحی بسیار زیبا و با هدف آشنایی هرچه بیشتر آحاد مردم با زندگی نامه شخصیت‌های دینی افتتاح شده است.

وی به اهداف افتتاح موزه بزرگان دین اشاره کرد و افزود: افتتاح موزه بزرگان دین با هدف آگاهی افزایی در ارتباط با شخصیت‌های دینی انجام گرفته است.

معاون میراث فرهنگی کشور تصریح کرد: افتتاح موزه بزرگان دین در حقیقت یک اتفاق ارزشمند و اقدامی معنوی است که از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صورت گرفته است.

وی گفت: این موزه با هدف آگاهی افزایی به افردا در ارتباط با شخصیت‌های دینی، بزرگان و اندیشمندان اسلامی افتتاح شده است.

مومنی افزود: افتتاح این موزه جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری اسلامی که مهد تشیع به شمار می‌آید نقش مهمی در معرفی شخصیت‎‌های اسلامی و دینی دارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از گردشگران خارجی ترجیح می‌دهند قبل از بازدید از استان‌های مختلف کشور از تهران بازدید کنند اضافه کرد: افتتاح این موزه در شهر تهران می‌تواند به معرفی بزرگان و اندیشمندان دینی به گردشگران خارجی نیز کمک کند. 

معاون میراث فرهنگی اظهارکرد: این موزه با همت جمع کثیری از علماء و اندیشمندان دینی، شخصیت های دانشگاهی، متخصصان امر موزه داری، هنرمندان و همکاران سازمان میراث فرهنگی امروز افتتاح شد.

وی با قدر دانی از محمد شریف ملک زاده معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در زمنیه پیگری‌ها برای افتتاح این موزه اظهار کرد: بدون شک افتتاح این موزه یک برگ زرین دیگر در افتخارات سازمان میراث فرهنگی به شمار می‌آید.

آتوسا مومنی معاون میراث فرهنگی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در پایان گفت: هر موزه بنا به شرایط خاصی که دارد از اهمیت خاصی برخوردار است اما در این میان موزه بزرگان دین به دلیل این‌که معرف زندگی‌نامه شخصیت‌های بزرگ دینی و اندیشمندان اسلامی است از اهمیت ویژه ای برخوردار است.