به گزارش برنا به نقل از  روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان،قربان عباسی  مدیر کل دستگاه اجرایی به عنوان میزبان دراولین نشست کمیته طرح های دولتی در کرد کوی گفت: بحث و بررسی پیرامون نقاط قوت وضعف دستورالعمل اجرایی ساماندهی و بازنگری نقاط قوت و ضعف شیوه نامه اجرایی مراکز اطلاع رسانی ورزرواسیون و همچنین وضعیت منازل استیجاری در روستاهای هدف گردشگری از جمله موارد قابل بحث دراین نشست است.

قربان عباسی درادامه با اشاره به اهمیت طرح منازل استیجاری افزود: این طرح از دغدغه های کشور واستان‌ها است که نیاز به بررسی وبازبینی وارائه راهکارهای مناسب دارد.

وی همچنین ادامه داد: این طرح دراستان گلستان به جامعه هتل‌داران استان واگذار شده که درایام پیک سفر با درنظر گرفتن اولویت‌های آیین نامه ای نسبت به پرکردن اماکن اقامتی استان اقدام می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی گلستان در زمینه ساماندهی افراد کارتن بدست حاشیه خیابان‌ها و مناطق گردشگری استان نیز گفت: حضور این افراد بدون مجوز تبعات اجتماعی و فرهنگی بسیاری دارد که نیاز به ساماندهی و جمع آوری است.

وی اظهار کرد: در ورودی شهرستان‌ها دکه هایی تحت عنوان اجاره منازل استیجاری مستقر شده اند.

وی عنوان کرد: مسافران و گردشگران وارده به استان می‌توانند با مراجعه به این دکه های مجاز، مراکز اقامتی خود را انتخاب کنند.

او افزود: ساماندهی منازل استیجاری جزو اولویت‌های سازمان میراث فرهنگی است و تاکنون 200 منزل استیجاری در استان شناسایی شده است.

عباسی گفت: از این تعداد مجوزهای لازم به 50 واحد داده شد و بقیه در شرایط اخذ استعلام هستند.

گفتنی است تدوین وظایف مجریان طرح منازل استیجاری و زائرسراها واقامتگاه های دولتی دراستان ها نیز دراین نشست مورد بررسی قرار گرفت وارائه گزارش اعضا کمیته طرح از وضعیت ساماندهی منازل استیجاری ومراکز اطلاع رسانی ورزرواسیون درایام نوروز 92 وبرنامه های اجرایی در دست اقدام سال 92 و همچنین بازبینی و بازنگری آیین نامه اجرایی زائرسراها و اماکن اقامتی دولتی وضمانت‌های اجرایی طرح ها نیز از دیگر مواردی است که دراین نشست بررسی خواهد شد.

گفتنی است دراین نشست دو روزه مسئولین و اعضای طرح منازل استیجاری واماکن اقامتی استان های شمالی، غرب وشرق کشور حضور دارند واین نشست 12 و 13 تیرماه در هتل بهمن کردکوی برپاست.