به گزارش برنا به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان ، سنجرانی مدیر کل سازمان میراث فرهنگی  اظهار کرد: در حال حاضر 17 مركز آموزش صنایع دستی در استان سیستان و بلوچستان فعال است، و سالانه حدود4 هزار نفر هنر آموخته در 21 رشته مختلف صنایع دستی، گواهینامه مهارتی دریافت می‌كنند.

وی بیان کرد: این رشته‌ها شامل تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، زیورآلات سنتی، سكه دوزی، خامه دوزی، سوزن دوزی، حصیربافی، نقاشی روی شیشه، سفال و... است كه سالانه طی چهار دوره، در بیش از 200 كلاس آموزشی و به صورت رایگان برگزار می‌شود.

مدیر كل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان، هدف از برگزاری این دوره‌ها را ترویج و احیای صنایع دستی و هنرهای بومی استان، ترویج و توسعه مشاغل خانگی و ایجاد اشتغال پایدار و درآمدزا عنوان كرد و اشاره کرد: تابستان امسال حدود 16 رشته در 19 كلاس آموزشی به هنر جویان آموزش داده شده است.

وی همچنین برگزاری كلاس های آموزشی صنایع دستی ویژه زندانیان را از دیگر فعالیت های معاونت صنایع دستی استان دانست.

گفتنی است علاقمندان می‌توانند برای شركت در دوره های آموزشی صنایع دستی، در شهرستان‌ها با ادارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و در زاهدان به مركز آموزش صنایع دستی واقع در خیابان امیرالمومنین 3 و یا كارگاه هنرهای سنتی(خانه ابویی) به آدرس خیابان شریعتی 8 مراجعه کنند.