عید فطر در سوریه

به گزارش خبرنگار بین‌الملل برنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، تلویزیون سوریه تصاویر بشار اسد را در حالی که برای اقامه نماز عید فطر در مسجد «انس بن مالک» دمشق، حضور یافته بود، نشان داد. وی در کنار «احمد حسون»، مفتی اعظم سوریه ایستاده بود.

برخی دیگر ازمقامات سوریه از جمله رئیس مجلس این کشور و تعدادی از علمای دینی نیز در این مسجد حضور داشتند.

این در حالی است که دیدبان حقوق بشر در انگلیس اعلام کرده بود اوایل صبح امروز 3 گلوله خمپاره به پایتخت، اصابت کرد که هدف از آن‌ها سوء قصد به جان بشار اسد بوده است. اما وزارت اطلاع‌رسانی سوریه این خبر را تکذیب کرد و ضمن اعلام سلامتی بشار اسد، این اقدام را یک خبرسازی رسانه‌ای خواند.

این سومین حضور بشار اسد در مکان‌های عمومی طی یک هفته اخیر است و دولت وی سعی دارد از دستاوردهای اخیر به دست آمده در نبرد علیه شورشیان به خوبی بهره ببرد.

عید فطر در مصر

در مصر نیز هزاران نفر از طرفداران مرسی، نماز عید فطر را در میدان‌های «رابعةالعدویة» و «النهضة» برپا کردند. شیخ «محمدعبدالمقصود»، که امامت نماز عید در میدان النهضة جیزه را برعهده داشت، در خطبه نماز از طرفداران مرسی خواست به اعتراضات و تحصن خود همچنان ادامه دهند تا به لطف این عید بزرگ، مرسی دوباره به قدرت بازگردد.

میدان «التحریر» نیز محل برگزاری نماز صدها تن از مردم قاهره بود. این در حالی است که مقامات دولت موقت، از جمله «عدلی منصور» رئیس جمهور، «حازم الببلاوی» نخست‌وزیر، «محمد البرادعی» معاون رئیس‌جمهور در امور خارجه و «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر نماز عید را در مسجد نیروی هوایی قاهره اقامه کردند.