به گزارش خبرنگار بین‌الملل برنا، منابع نزدیک به رئیس‌جمهور سوریه اعلام کردند احتمال حمله به سوریه بیش از 50 درصد است، اما سوریه برای پاسخ کوبنده به حملات هوایی و موشکی احتمالی، آمادگی دارد.

این منابع اعلام کردند: هدف آمریکا و انگلیس از حمله به سوریه برهم زدن توازن قدرت در این کشور است و این حمله خسارات بسیاری در پی خواهد داشت.

منابع نزدیک به اسد تأکید کردند: موشک‌های سوریه برای رویارویی با هرگونه حمله‌ای مستقر شده و ماهواره‌ها آماده رهگیری اهداف مختلف هستند . اگر حمله علیه نظام سوریه به نحوی باشد که گروه‌های تکفیری و مخالفان غلبه یابند، نظام سوریه چیزی برای باختن نخواهد داشت و غرب و اسرائیل را در شرایطی قرار می‌دهد که احساس کنند کسی که جنگ را آغاز کرده، نمی‌تواند آن را به پایان برساند.

به گفته این منابع موشک‌های اسکاد عراق در دوران صدام قادر بودند هزاران کیلومتر را طی کرده و در خاک اسرائیل فرود ‌آیند در حالی که موشک‌های سوریه تا بیش از 50 کیلومتری نقاط بسیار حساس در اسرائیل را هدف قرار خواهند داد. 

این منابع معتقدند سازمان ملل که به مواضع غیرشفاف شهرت دارد، باز هم در پرونده سوریه هیچ گروهی را صریحاً محکوم نخواهد کرد.