به گزارش خبرنگار بین‌الملل برنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، با تشدید حضور نظامیان خارجی در اطراف سوریه، منابع رسانه‌ای غربی اهداف احتمالی برای حمله به سوریه توسط آمریکا و متحدانش را منتشر کردند.

حضور نظامیان خارجی علی‌الخصوص آمریکایی در اطراف سوریه در چند روز اخیر پس از آغاز بحران در این کشور بی‌سابقه بوده است.
 
در روزهای اخیر، آمریکا در پی جنگ داخلی فزاینده در سوریه حضور خود در دریای مدیترانه را با چهار فروند کشتی مجهز به موشک‌های کروز تاماهاوک تقویت کرده است.

منابع رسانه‌ای امروز(چهارشنبه) نقشه‌ای از حضور نظامیان خارجی در اطراف سوریه را منتشر کرده‌اند که وضعیت خطرناک منطقه را به تصویر می‌کشد.

در تصویر این خبر دو پایگاه هوایی اطراف سوریه واقع در قبرس و ترکیه که در جنگ احتمالی آمریکا علیه سوریه مورد استفاده قرار می‌گیرد قابل مشاهده است (شمال و غرب سوریه).
 
علاوه بر حضور چهار فروند آمریکا در دریای مدیترانه به نام‌های آمریکایی «یواس اس ماهان»، «یو اس اس گریفلی»، «یو اس اس باری» و «یو اس اس رمیج»، ناو «شارل دوگل» فرانسه و ناوهای انگلیسی مجهز به موشکهای کروز نیز در دریای مدیترانه دیده می‌شود (غرب سوریه).

ناو «یو اس اس هری ترومن» نیز به همراه چندین ناوشکن دیگر در دریای سرخ(جنوب سوریه)، جنگنده‌های F16 آمریکایی و موشکهای پاتریوت نیز در اردن(شرق سوریه) و دو ناو هواپیمابر آمریکایی به همراه چندین ناوشکن نیز در خلیج فارس حضور دارند (شرق سوریه).
  
در نقشه دوم اهداف احتمالی حمله آمریکا و متحدانش به سوریه با رنگ صورتی مشخص شده که شامل منطقه نظامی قاسیون (محل اصلی حضور گارد ریاست‌جمهوری سوریه)، مقر فرماندهی نیروهای ویژه، دفتر امنیت ملی، کاخ ریاست جمهوری، منطقه المزه، وزارت دفاع سوریه، دفتر اطلاعات نظامی می‌شود. همگی این مناطق مهم و حساس در دمشق و یا حومه آن قرار دارند.

همچنین مناطقی دیگری که با دایره آبی رنگ مشخص شده‌اند، مناطقی هستند که مخالفان مدعی شده‌اند که در آنها از تسلیحات شیمیایی استفاده شده است.