به گزارش خبرنگار بین‌الملل برنا، به نقل از روزنامه «لوموند»، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس، اعلام کرد انگلیس پیش‌نویس یک قطعنامه در محکومیت استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه را تنظیم کرده و امروز (چهارشنبه) آن را به شورای امنیت ارائه می‌دهد.
 
دیوید کامرون در صفحۀ توییتر خود آورده است که قطعنامۀ مذکور قرار است در نشست پنج عضو دائمی شورای امنیت مورد بررسی قرار گیرد.
 
پیشتر، تیمی از بازرسان سازمان ملل به منظور بررسی استفاده از سلاح‌های شیمیایی به سوریه رفته است. 
 
پیش از این، بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل، گفته بود که شورای امنیت باید در جریان رویدادهای بحران سوریه قرار بگیرد.

وی همچنین تأکید کرده است که در نهایت، باید برای یافتن راهکار، شورای امنیت به وحدت برسد و از توان خود برای برقراری صلح استفاده کند.
 
طبق این پیش‌نویس، استفاده از سلاح شیمیایی توسط بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، محکوم می‌شود و بر اساس آن باید تدابیر لازم برای محافظت از غیرنظامیان سوری اتخاذ شود.

در پی ادعای معارضان سوری مبنی بر حمله شیمیایی ارتش این کشور به منطقه غوطه شرقی، در حومه دمشق، و بالا گرفتن موج تهدیدهای کشورهای غربی حامی معارضان، بحران سوریه وارد مرحله جدیدی شده و احتمال دخالت نظامی در این کشور قوت گرفته است.
 
در این ارتباط و در راستای جنگ روانی و تبلیغاتی علیه نظام سوریه، رسانه‌ها خبر آمادگی غرب برای حمله به سوریه را منتشر کرده‌اند. با وجود اینکه مقامات غربی و کاخ سفید اعلام کرده‌اند که هنوز تصمیمی برای حمله نظامی به سوریه اتخاذ نکرده‌اند، رسانه‌ها گمانه زنی‌های مختلفی را در این زمینه مطرح می‌کنند.
 
این در حالی است که رسانه‌ها دیروز گزارش دادند که حمله به سوریه از روز پنج شنبه آغاز می‌شود و سه روز طول می‌کشد. البته شبکه تلویزیونی «فاکس‌نیوز» گزارش داد که این حمله بیشتر از چند ساعت به طول نمی‌انجامد.