به گزارش خبرنگار بین‌الملل برنا، پایگاه خبری نیو رپابلیک با بررسی رویکرد سخنان رئیس‌جمهور ایران و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نوشت نتانیاهو در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل، روحانی و ایرانیان را به مخفی کاری در توسعه تسلیحات اتمی متهم کرد، در حالی که سخنان خودش مملو از دورویی بود.

همچنین این پایگاه خبری نوشت: رئیس‌جمهور ایران اخیراً مذاکرات ایران و گروه 5+1 را احیا کرد. وی همچنین در سخنرانی روز 24 سپتامبر خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: سلاح‌های هسته‌ای و کشتار جمعی هیچ جایگاهی در امنیت ایران و دکترین دفاعی و اصول اعتقادی ایران ندارد و برای چندمین بار تکرار کرد که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی خود در سازمان ملل با  پر رویی تمام ایران را متهم به ساخت سلاح هسته‌ای کرد و با حمله به سخنرانی روحانی، تهدید کرد که به تنهایی جنگ علیه ایران را انجام خواهد داد.

این پایگاه خبری ضمن یکطرفه خواندن سخنان نتانیاهو در سازمان ملل، نوشت: روحانی پس از آنکه به قدرت رسید مسئولیت مذاکرات هسته‌ای را از شورای عالی امنیت ملی به وزارت امور خارجه محول کرد و اکنون محمدجواد ظریف، وزارت آن را برعهده دارد که در زمان ریاست‌جمهوری خاتمی به عنوان سفیر ایران در سازمان ملل بوده است.

نیو ریپابلیک در پایان گزارشش ضمن اینکه تأکید کرد سخنرانی نتانیاهو مملو از دورویی بود، افزود اسرائیل بیش از 20 کلاهک هسته‌ای دارد و از 50 سال پیش اقدام به توسعه این تسلیحات کرده است، اما هیچگاه اعلام نکرده که دارای این تسلیحات است. از سوی دیگر اسرائیل بر خلاف ایران پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی را امضا نکرده است این در حالی است که نتانیاهو در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل روحانی و ایرانیان را به مخفی کاری در توسعه تسلیحات اتمی متهم می کرد.