به گزارش خبرنگار بین‌الملل برنا، به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، نشست 90 دقیقه‌ای باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا و رهبران جمهوری‌خواهان با موضوع بحران بودجه و سقف بدهی دولت واشنگتن، بدون نتیجه به پایان رسید. 
 
بعد از ظهر روز گذشته (پنج شنبه) اوباما با 20 نفر از 233 نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان که برای نشست در کاخ سفید دعوت شده بودند، دیدار کرد که این جلسه در نهایت بدون دست‌یابی به هیچ‌گونه توافقی پایان یافت.  
 
در این دیدار «جان بینر» رئیس مجلس نمایندگان طرحی را به منظور تمدید 6 هفته‌ای اعتبار سقف قرض‌گیری دولت واشنگتن ارائه داد که به دولت اوباما اجازه می‌دهد تا 22 نوامبر سال جاری قدرت استقراض داشته باشد.

بینر این طرح را در ازای وعده اوباما برای مذاکره پیرامون موضوعات بودجه و از جمله طرح خدمات درمانی وی مطرح کرده است، اما اوباما تأکید کرده که هرگونه مذاکره با جمهوریخواهان، مشروط بازگشایی دولت است.

در حالیکه تعطیلی دولت واشنگتن وارد دومین هفته خود شده است، اوباما اعلام کرد به جمهوری‌خواهان اجازه نمی‌دهد که اقتصاد کشور را برای به انجام رساندن دستور کار سیاسی خود که شامل درخواست حذف بودجه طرح خدمات درمانی اوباما و بازگرداندن مالیات‌های میلیونرها به شرایط قبلی است، گروگان بگیرند.

سال مالی آمریکا در حالی به پایان رسید که اختلاف جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها بر سر تصویب بودجه طرح خدمات درمانی اوباما در قانون بودجه جدید واشنگتن، مانع از تصویب بودجه این کشور شد.