به گزارش خبرنگار بین‌الملل برنا، ساعاتی قبل از آغاز دور جدید مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5، کابینه امنیتی رژیم‌صهیونیستی با موضوع مذاکرات هسته‌ای ژنو تشکیل جلسه داد.

در آخرین فرصت‌هایی که قبل از مذاکرات مانده بود این رژیم تمام تلاش خود را کرد که دوباره اتهامات بی‌اساس خود علیه ایران را تکرار و از رسیدن ایران و گروه 5+1 به یک موافقت جلوگیری کند.

رژیم‌صهیونیستی که خود حتی در «ان‌پی‌تی» عضویت نیز ندارد نخست‌وزیر این رژیم تاکنون حتی لحظه‌ای نه از جنایات خود علیه مردم مظلوم فلسطین نه از اتهامات بی‌اساس خود درباره ایران دست برنداشته است.

کابینه امنیتی رژیم‌صهیونیستی متشکل از وزرای ارشد و مقامات نظامی اسرائیل، بیانیه‌ای منتشر کردند که طی آن بار دیگر از طرف غربی خواسته‌ تا زمانی که «برنامه هسته‌ای نظامی» ایران متوقف نشده، فشارها علیه این کشور را کاهش ندهند.

تنها رژیم دارنده تسلیحات اتمی در خاوریمیانه طی بیانیه‌ای تهران را به فریبکاری در موضوع هسته‌ای متهم کرده و نوشته است ایران مجهز به تسلیحات هسته‌ای تهدیدی برای صلح و امنیت جهان و خاورمیانه است. کابینه امنیتی رژیم‌صهیونیستی در بخش دیگری توقف کامل غنی‌سازی، بازفرآوری، فعالیت‌های آب سنگین و همچنین فعالیت‌های توسعه موشکی را خواستار شده است.

نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم ثهیونیستی با ابراز نگرانی خود از وضعیت روبه بهبود انرژی هسته‌ای ایران،گفته است نباید زمانی که تحریم‌ها در حال رسیدن به هدف تعیین‌شده هستند، کاهش یابند.

در بیانیه کابینه ضمن اشاره به سخناتن بنیامین نتانیاهو آورده است: اکنون فرصتی است برای دستیابی به یک راهکار دیپلماتیک واقعی که به طریق مسالمت‌آمیز به برنامه تسلیحات هسته‌ای ایران پایان دهد. البته، این امر تنها در صورتی محقق می‌شود که جامعه جهانی به فشارها علیه ایران ادامه دهد و بی‌موقع از این فشار نکاهد. استفاده نکردن از مزیت تحریم‌ها و امتیازدهی پیش از آنکه از توقف کامل برنامه تسلیحات هسته‌ای ایران اطمینان حاصل کنیم، اشتباهی تاریخی خواهد بود.

نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی پیش از این چهار شرط را برای دستیابی به توافق با ایران مطرح کرده بود که حتی دیپلمات‌های غربی نیز آن را غیرواقع‌بینانه دانسته‌اند. این چهار شرط در بیانیه کابینه امنیتی صهیونیست‌ها نیز آمده است: توقف همه فعالیت‌های غنی‌سازی، خارج کردن تمام ذخایر اورانیوم غنی‌شده از کشور، از کار انداختن تاسیسات زیرزمینی فردو و همچنین نطنز و سانتریفیوژهای داخل آن‌ها، و نهایتا توقف تمام فعالیت‌های ساخت و ساز در سایت آب سنگین اراک.

این در حالی است که براساس معاهده ان‌پی‌تی ایران حق غنی‌سازی تا حد 20 درصد و بالاتر از آن را دارد فقط به شرطی که در صدد ساخت بمب اتمی نباشد. مقامات ایرانی هم به دفعات بسیاری بر این مسئله تأکید کرده‌اند که هدف ایران انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای است و بارها حسن نیت خود را به تمام دنیا نشان داده‌اند.