به گزارش خبرنگار بین‌الملل فارس، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مذاکرات ایران و گروه 1+5 که امروز سه شنبه ساعت 11:20 دقیقه به وقت تهران در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو در سطح مدیران سیاسی و یا معاونان وزرای امورخارجه کشورها برگزار شده بود، بعد از حدود دو ساعت، دقایقی پیش پایان یافت.

مذاکرت امروز به ریاست محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز و پس از مراسم افتتاحیه سید عباس عراقچی، معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه، ادامه مذاکرات با گروه 1+5 را عهده‌دار بود.

مذاکرات امروز ژنو در فضایی خوب برگزار شد و برای اولین بار مذاکرات به زبان انگلیسی برگزار شد و دور بعدی مذاکرات بعد از ظهر امروز برگزار می‌شود.

سید عباس عراقچی، مجید تخت روانچی، حمید بعیدی نژاد، داود محمدنیا و محمد امیری تیم پنج نفره ایران به سرپرستی ظریف در این دور از مذاکرات هستند.

برای اولین بار هیئت نمایندگی آمریکا به رهبری وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی، به همراه گروه متخصصین تحریم‌ها علیه ایران در این کنفرانس حضور یافته است.

تحریم‌ها علیه ایران سیاستی است که به شدت بر اقتصاد ایران سنگینی کرده است و حضور وی در این کنفرانس را کارشناسان آمریکایی باز شدن پنجره‌های دیپلماسی به سوی ایران تفسیر کرده‌اند.