به گزارش خبرنگار بین‌الملل برنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اثر یک سری انفجارهای هماهنگ در بغداد دست‌کم 44 نفر کشته شدند.

منابع پزشکی و امنیتی گزارش دادند روز پنجشنبه دست‌کم 66 نفر بر اثر انفجار بمب‌گداری‌های هماهنگ و حملات دیگر جان خود را از دست دادند.

این در حالی است که 11 خودرور در مناطق مختلف پایتخت عراق از جمله خیابان سینا، منطقه حسینیه، بغداد الجدید، رابعه و ... منفجر شد که بر اثر این سری حملات هماهنگ 44 کشته و 120 مجروح شدند.
 
گفتنی است پنجشتبه صبح، 15 نفر نیز بر اثر انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در یک منطقه مسکونی در روستای «الموفقیة»، از روستاهای شرقی شهر موصل عراق، کشته و 50 تن دیگر مجروح شدند. این روستا حدود 3هزار سکنه دارد و در مرز عراق و ترکیه است.

نیکولای مادنوو، نماینده سازمان ملل این حملات را در بیانیه‌ای محکوم کرد و گفت: سازمان ملل باید با توجه به اینکه اقلیت‌ها مورد حملات قرار می‌گیرند و از مشکلات اقتصادی و اجتماعی رنج می‌برند، حمایت کند.

وی افزود با توجه به افزایش حملات اخیر در منطقه نینوا باید امنیت میان دولت عراق و مقامات دولت منطقه‌ای کردستان را افزایش یابد.

علاوه بر حملات هماهنگ، حمله دیگری در یک کافه در شهر توز روی داد که بر اثر آن 4 نفر کشته و 27 نفر دیگر مجروح شدند.

از سوی دیگر بر اثر انفجار بمبی در نزدیکی منزل یک خانواده شباک در موصل، یک کودک کشته شد.

مقامات پلیس اعلام کردند روز پنجشنبه یک پلیس دیگر نیز در منزل خود در جنوب موصل و یکی دیگر در یک ایست بازرسی در موصل کشته شد.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه 370 نفر از آغاز ماه اکتبر و 5050 نفر از ابتدای سال جاری جان خود را از دست دادند.