به گزارش خبرنگار بین‌الملل برنا، نیروهای امنیتی پاکستان طی عملیاتی موفق شدند یک مرکز جاسوسی رژیم صهیونیستی را در ایالت «خیبرپختونخواه» این کشور شناسایی کنند.

سازمان مخابرات ایالتی پس از اینکه به تماس‌های مشکوک با اسرائیل مضنون شده است، پلیس را در جریان این تماس‌ها گذاشته و ساختمانی که این تماس‌ها از آن برقرار می‌شده را شناسایی می‌کند. این ساختمان دارای 3 اتاق است که 20 خط تلفن غیر‌قانونی در آن فعال شده بود و از این خطوط تلفن 24 ساعته برای برقراری ارتباط با اسرائیل، هند و سومالی استفاده می‌شده است.

پلیس تماس‌های مشکوک را ردیابی و با انجام عملیاتی در منطقه «فقیر‌آباد» در نزدیکی شهر «پیشاور» مرکز ایالت خیبر‌پختونخواه، موفق به کشف این مرکز جاسوسی شد.

به گفته سازمان مخابرات ایالتی، ظرف 3 روز تماس‌های مشکوک زیادی از این مکان برقرار شده و قبوض تلفن پرداخت نشده و خطوط تلفن نیز مدام در حال تغییر است.

البته قبل از اینکه پلیس وارد عمل شود جاسوسان موفق به فرار شدند.

پس از کشف این ساختمان پلیس اعلام کرد مدارک کشف شده از محل مورد نظر نشان داد که تمام خطوط تلفن با شناسنامه جعلی راه‌اندازی شده و خانه مورد نظر در واقع یک مرکز جاسوسی پیچیده بوده است و کسانی که از شناسنامه آنان برای دریافت خطوط تلفن استفاده شده اهل ایالت «پنجاب» پاکستان بوده‌اند.

هم اکنون پلیس و سازمان تحقیقات فدرال پاکستان با تشکیل تیم‌های تحقیقاتی در تلاش برای یافتن سر نخی از محل اختفای این جاسوسان و عوامل داخلی پشت پرده آن هستند.