به گزارش خبرنگار بین‌الملل برنا، به نقل از پایگاه خبری الشرق الجدید، بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل تاکید کرد: اسرائیل بیش از نیم قرن است که از اجرای تمام مصوبه‌های سازمان ملل مرتبط با اشغال اراضی عربی چشم‌پوشی می‌کند و دولت‌های متوالی آن تجاوزهای برنامه‌ریزی‌شده‌ای را علیه حقوق بشر و حقوق بین‌الملل انجام داده‌اند.

وی افزود: زمانی که اسرائیل و قطر با تروریست‌های جولان تبانی می‌کنند، این امر بیانگر سیاست‌های این دو طرف و مکمل توطئه‌های آنها‌ علیه صلح و ثبات سوریه و ملت آن و امنیت نیروهای سازمان ملل است.

جعفری در سخنانی مقابل شورای امنیت طی نشستی گفت: برخی از هیئت‌ها اوضاع در سوریه را به عمد گمراه‌کننده، تحریک آمیز و دروغین به تصویر می‌کشند. این ادعاها و اتهامات باطل و تنها هدف حمایت از تروریسم و تندروی در سوریه به طور خاص و در منطقه به طور کلی است، اما ما بارها تاکید کرده‌ایم که باید با بررسی اوضاع خاورمیانه، اقدام اسرائیل در اشغال سرزمین‌های عربی منحصر شود نه اوضاع داخلی کشورهای منطقه.

وی گفت که نظام‌های حاکم در قطر، عربستان، ترکیه و برخی کشورهای غربی تأکید به نادیده گرفتن واقعیت سوریه دارند و در این راه حکم‌های منشور سازمان ملل و اصول حقوق بین‌الملل و اصل حل منازعات به شیوه‌های صلح‌آمیز را نقض می‌کنند.

جعفری گفت: اسرائیل بیش از نیم قرن است که تمام مصوبات سازمات ملل مربوط به اشغال اراضی عربی را نادیده می‌گیرد. بیش از نیم قرن از تروریسم اسرائیل، قوانین نژادپرستانه آن، تخریب مقدسات اسلامی و مسیحی، آواره کردن ساکنان فلسطین، بازداشت و شکنجه آنها و حتی نادیده گرفتن حقوق کودکان و زنان می‌گذرد. بیش از نیم قرن است که برخی کشورهای دارای نفوذ در شورای امنیت و خارج از آن از سیاست‌ها و اشغالگری اسرائیل با چشم بسته حمایت می‌کنند.