به گزارش خبرنگار بین‌الملل برنا، به نقل از پرس تی‌وی یک عضو جدا شده از گروهک منافقین گزارش داد فردی در اسرائیل به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت شده است که برای مدتی طولانی در خدمت آن گروه تروریستی بود.

سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی اعلام کردند، ماموران این سازمان علی منصوری، با تابعیت دوگانه ایران و بلژیک، ۲۰ شهریور (۱۱ سپتامبر) به اتهام برداشت یادداشت از صفحات نمایش امنیتی فرودگاه بین‌المللی اسرائیل و عکس برداری از سفارت آمریکا در تل‌آویو دستگیر کردند.

با این حال، عضو پیشین گروهگ تروریستی مجاهدین خلق گفت که منصوری دست‌کم به مدت ۳۰ سال عضو اصلی این سازمان بود و برای سازمان تروریستی مجاهدین خلق و سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی، موساد، کار می‌کرد.

وی با اشاره به جزئیات افزود منصوری بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۸ در ترکیه ساکن بوده و به طور مرتب به عنوان یک بازرگان به ایران سفر می‌کرده است تا اطلاعات لازم را برای موساد و رهبران خود در گروهک تروریستی مجاهدین خلق جمع‌آوری کند.

او به عنوان عامل مشترک برای گروهک تروریستی مجاهدین خلق و موساد فعالیت می‌کرد و به همین دلیل چند بار شخصا به اسرائیل سفر کرد. این در حالی است که ماهیت غیر حرفه‌ای عکس‌هایی که منصوری گرفت، باعث شد گمانه‌زنی‌هایی درباره دلایل دستگیری وی که به علت سیاسی بوده است ایجاد شود.

رژیم اسرائیل خبر دستگیری منصوری را در حالی اواخر ماه سپتامبر اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم برای متقاعد کردن اوباما در مورد مقابله با برنامه انرژی هسته‌ای ایران به جای دیپلماسی به واشنگتن سفر کرده بود.

اعضای سازمان مجاهدین خلق در سال ۱۳۶۵ به عراق گریختند و تحت حمایت صدام حسین اردوگاه اشرف را در استان دیالی در نزدیک مرز ایران تاسیس کردند. این گروهک همچنین با صدام حسین، دیکتاتور پیشین عراق، در سرکوب سال ۱۹۹۱ مخالفان، در مناطق جنوبی این کشور و کشتار کردهای عراق همکاری داشتند. گروهک تروریسی منافقین تا کنون اقدام‌های خشونت‌آمیز و تروریستی متعددی علیه غیرنظامیان ایران و مقام‌های دولتی این کشور مرتکب شده‌اند.