به گزارش خبرگزاری برنا از خوزستان، سید خلف موسوی گفت: 10 واحد بزرگ صنعتی استان با سرمایه‌گذاری بالغ بر 15 میلیارد تومان در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسند.

وی افزود: این واحدها در شهرهای شوش، خرمشهر، آبادان، اهواز، هندیجان، شوشتر و بهبهان راه‌اندازی می‌شود.

موسوی اظهار داشت: تولید و ساخت مبلمان و سایر مصنوعات، ساخت كالاها از مواد سرامیك غیر ساختمانی و غیر نسوز، ساخت انواع محصولات پلاستیك، محصولات غذایی و آشامیدنی، كاغذ، فرآورده‌های لبنی، تولید عمل آوری و حفاظت از فساد گوشت و محصولات گوشتی، عمده تولیدات این واحدهای صنعتی جدید است.
 
موسوی ادامه داد: با بهره‌برداری از این تعداد واحد صنعتی برای 295 نفر در استان شغل ایجاد می‌شود.

رییس سازمان صنایع و معادن خوزستان همچنین از ابلاغ 555 مصوبه ستاد تسهیل امور و پشتیبانی واحدهای تولیدی و شهرك‌های صنعتی به به سازمان صنایع ومعادن استان خوزستان برای اجرا خبر داد.

وی افزود: در جریان سفر ستاد تسهیل امور و پشتیبانی واحدهای تولیدی و شهرك‌های صنعتی به استان خوزستان، صدها نفر از مدیران واحدهای تولیدی و مجریان طرح‌های صنعتی و معدنی با كارگروه‌های مختلف این ستاد دیدار و مسایل و درخواست‌های خود را مطرح کردند.
 
موسوی تصریح كرد: 72 درصد مصوبات جلسه ستاد تسهیل (384 مورد) در ارتباط با امور بانكی و تسهیلات بوده است.

این مقام مسئول تصریح كرد: براساس مصوبه هیأت دولت، وزیر صنایع ومعادن به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور در امور اجرایی ستاد تسهیل و پشتیبانی واحدها و شهرك‌های صنعتی خواهد بود و ابلاغیه وزیر صنایع و معادن برای حل مشكلات بخش صنعت ومعدن به استناد اصل 127 قانون اساسی برای دستگاه‌های اجرایی لازم‌الاجراست.