به گزارش خبرگزاری برنا از خوزستان، سید جلیل رحمانی افزود: آموزش اشتغالزایی صنایع دستی در رشته‌های بافت گلیم و وریس، سفالگری، تذهیب، سرمه‌دوزی، نگارگری، معرق كاشی، دوخت البسه محلی و مشبك چوب از بهمن ماه در مركز آموزش صنایع دستی این شهرستان آغاز شده است و این دوره تا پایان اسفند ماه ادامه خواهد داشت.
 
وی ادامه داد: حدود 100 نفر با همكاری نهضت سواد آموزی در شهرستان ایذه و حدود 60 نفر در روستای كلدوزخ در حال فراگیری رشته‌های مذكور هستند.

رحمانی خاطر نشان كرد: قبول شدگان در آزمون عملی وكتبی كارت شناسایی صنعتگری دریافت خواهند کرد.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایذه همچنین ازبرگزاری نخستین جلسه ستاد تسهیلات نوروزی این شهرستان خبر داد و گفت: این شهرستان در قالب هشت كمیته شامل اسكان وپذیرایی، امور پشتیبانی، بهداشت ودرمان، حمل و نقل، امنیتی و انتظامی، كاروان‌های راهیان نور، پاكسازی، فرهنگی واطلاع رسانی آماده استقبال از مهمانان نوروزی است.

شهرستان ایذه در شمال شرقی استان خوزستان واقع است. این شهرستان را ارتفاعات زیادی چون منگشت، كوه لندر، كوه گم زرد، كوه آسماری، كوه پیون وزردكوه در برگرفته‌اند. صنایع دستی این شهرستان شامل كرباس بافی وگیوه چینی است.

از آثار تاریخی این شهرستان می‌توان به اشكفت سلمان، كول‌فرح، خنگ اژدر و از جاذبه‌های طبیعی آن به تالاب میانگران، دشت سوسن، منطقه نمونه گردشگری دشت بزرگ، دریاچه و سد كارون3 اشاره كرد.