به گزارش خبرگزاری برنا از خوز ستان و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان امیرحسین احمدی‏ نیا اظهار داشت: تعدادی از فروشندگان سكه‏های تقلبی، هفته گذشته با تحویل 750 عدد سكه تقلبی، مقدار 46 میلیون تومان كلاه‏برداری كردند.
 
احمدی‏نیا با بیان این كه این مورد، یكی از چند مورد گزارش شده از معامله سكه‏های تقلبی در این شهرستان است، افزود: این افراد پس از برقراری تماس تلفنی با طعمه‏های خود، ابتدا چند سكه اصل را به عنوان نمونه به آنان نشان می‏دهند و برای معامله در جای خلوتی قرار می‏گذارند و پس از ارائه سكه‏های تقلبی و دریافت پول، از محل متواری می‏شوند.
 
وی ادامه داد: این چندمین مورد از فروش سكه‏های تقلبی است كه در این شهرستان گزارش شده است و چند نفر نیز در این خصوص دستگیر شده اند.

احمدی‏نیا گفت: طبق تحقیقات صورت گرفته، تهیه كنندگان این سكه‌ها در یكی از استان‏های همجوار فعالیت می‏كنند و در قالب عشایر، به استان خوزستان وارد می‏شوند و از افراد ساده لوح، كلاهبرداری می‏كنند.

وی با بیان این كه مالباختگان اغلب به تصور كسب سود، دست به انجام چنین معاملاتی می‏زنند اما فریب می‏خورند، هشدار داد: خرید و و فروش هرگونه اشیا عتیقه جرم است و چنانچه در این گونه معاملات كسی دستگیر شود، با وی برخورد قانونی می‏شود.

گفتنی است شهرستان شوش در شمال خوزستان واقع است و از نظر تاریخی از شهرهای باستانی كشور به شمار می‏آید.

یكی از آثار تاریخی ثبت شده در آثار جهانی در این شهرستان قرار دارد.