به گزارش خبرگزاری برنا از خوزستان احمد قلعه بانی در جلسه معارفه مدیرعامل جدید شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در اهواز، گفت: با توجه به افزایش تولید گاز از فازهای طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی در آینده نزدیك و صرفه‌جویی در مصرف گاز با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، لازم است زمینه‌های افزایش تزریق گاز به مخازن نفتی فراهم شود.

وی همچنین با اشاره به افزایش توان تولید در مناطق نفت‌خیز جنوب، تعریف و اجرای پروژه‌های پژوهشی كاربردی در بحث ازدیاد برداشت و تولید صیانتی از مخازن را مورد اشاره قرار داد.

قلعه‌بانی در همین ارتباط انتصاب ریاست دانشگاه صنعت نفت در هیأت مدیره شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب را با هدف هم افزایی و توجه بیشتر به استفاده از دانش در عملیات و پژوهش و توسعه و اجرای پروژه‌های پژوهشی كاربردی دانست.

مدیرعامل شركت ملی نفت ایران در ادامه به پروژه‌های توسعه‌ای این شركت اشاره كرد و اظهارداشت: در این راستا باید از طرفیت‌های سرمایه‌گذاری‌های بانكی و دیگر منابع خارج از منابع شركت استفاده به عمل آید.

وی با قدردانی از تلاش‌های مجموعه مدیریت و كاركنان شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، هرمز قلاوند را كه طی حكمی از سوی وزیر نفت به عنوان مدیرعامل جدید این شركت منصوب شده است معرفی و از خدمات غلامرضا حسن بیگلو قدردانی كرد.
 
در این نشست همچنین احكام اعضای هیأت مدیره جدید این شركت نیز ابلاغ و از خدمات اعضای هیأت مدیره سابق قدردانی شد.

هرمز قلاوند مدیر عامل جدیدشركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب دارای دكترای زمین شناسی است و پیش از این به عنوان رییس اداره زمین شناسی بنیانی شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب مشغول به‌كار بود.

همچنین وزیر نفت در حكمی دیگر غلامرضا حسن بیگلو مدیرعامل پیشین شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب را به‌عنوان مشاور خود در امور تولید نفت منصوب كرد.