شیوع آنفلوانزای خوکی در ایالت کالیفرنیا جان 147 تن را گرفت.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری برنا، بنا بر اعلام اداره بهداشت ایالت کالیفرنیا، اتـــاق‌هـــای اورژانـــس در بیمارستان‌های این ایالت از بیمارانی که علائم خطرناک آنفلوانزای خوکی را داشته‌اند پر شده‌اند. اداره بهداشت نگرانی خود را از شیوع این نوع آنفلوانزا اعلام کرده است و براساس یک آمار رسمی تاکنون 147 تن جان‌شان را به خاطر ابتلا به بیماری H1N1 از دست داده‌اند، در حالی که احتمال می‌رود بر تعداد قربانیان این نوع آنفلوانزا افزوده شود.

به عقیده کارشناسان، ویروس بیماری جهش یافته و در نتیجه می‌تواند حتی افراد سالم را هم که دارای سیستم ایمنی قوی هستند مبتلا کند. پزشکان تنها راه مقابله با این اپیدمی را واکسیناسیون گسترده مردم عنوان کرده‌اند که در سال 2000 نیز مقام‌های سازمان بهداشت جهانی در زمان شیوع این بیماری در مکزیک از همین شیوه استفاده کرده‌اند.

اریکا جنسن از مدیریت بیماری‌های واگیر در این باره می‌گوید: در حال حاضر این بیماری در کالیفرنیا بشدت شیوع یافته است. به گفته وی با وجود شیوع آنفلوانزاهای مختلف در کشور از سال 2009 میلادی تاکنون بیشتر مبتلایان بر اثر ابتلا به H1N1 جان سپرده‌اند. اخیراً با شیوع بیماری آنفلوانزای خوکی در امریکا تاکنون مرگ و میرها بیشتر در ایالت کالیفرنیا بوده که با افزایش شمار قربانیان به نظر می‌رسد یکبار دیگر این بیماری به امریکا بازگشته است. وی اضافه می‌کند: این آنفلوانزا برای بیماران ریوی، زنان باردار و بیماری‌های قلبی بسیار خطرناک است. این بیماری، بیشتر کودکان از سن 5 سال به پایین و افراد 65 سال به بالا را تهدید می‌کند.