برنا-همایش جوانان و انقلاب اسلامی با هدف تعمیق و تبیین آرمان های امام راحل(ره) و انقلاب اسلامی، در ایلام برگزار می شود.
معاون فرهنگی و امور جوانان استان ایلام با اعلام این خبر گفت: در دهه چهارم انقلاب اسلامی، آشنایی بیشتر نسل جوان با اهداف انقلاب اسلامی ضروری به نظر می رسد. در این راستا همایش جوانان و انقلاب اسلامی 18 بهمن ماه در ایلام برگزار می شود. الگودهی و تبیین نقش جوانان در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.
وی با اشاره به حضور جوانان استان ایلام در ویژه برنامه های سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: برنامه های دهه مبارک فجر با دو رویکرد تبیین آرمان های انقلاب اسلامی و افزایش نشاط اجتماعی، با همکاری تشکل های مردم نهاد جوانان و دستگاه ها و نهادهای مختلف در سطح استان برگزار می شود.
سید مالک صادقیان افزود: مجموعه جلسات گفتمان انقلاب اسلامی ویژه جوانان عضو سازمان های مردم نهاد استان، مسابقات کتابخوانی، مسابقات قرآنی با حضور جوانان و ورزشکاران استان و برنامه های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی از جمله اقداماتی است در ایام گرامیداشت انقلاب اسلامی در استان ایلام شاهد آن خواهیم بود.
وی با اشاره به دیدار و تجلیل از خانواده 15 شهید ورزشی استان ایلام در دهه فجر گفت: سال 1365 رژیم بعث عراق طی حمله‌ای ددمنشانه به مسابقه فوتبال جوار و ایلام، 15 نفر از جوانان فوتبالیست، داور و تماشاچی را به شهادت رساند. 23 بهمن ماه در محل وقوع حادثه ازخانواده این شهیدان گرامی تجلیل خواهیم کرد. همزمان با این یادواره، مسابقه دو صحرانوردی با حضور دوندگان مطرح کشور در ایلام برگزار خواهد شد.