خبرگزاری برنا-برف و سرما برای بعضی جوان‌ها یعنی وقت زدن به جاده و رفتن به سمت کوههای دیزین و آبعلی. ممکن است به یکی از این ضیافت‌های سفید و سرد دعوت شوید اما صحبت از اسکی و اسنوبورد که می‌شود، باید قبل از هر تصمیم‌گیری دستی داخل جیب‌تان بکنید و ببینید چقدر آمادگی پذیرش چنین دعوتی را دارید. بعضی‌های دیگر هم نه اینکه منتظر برف نو باشند تا فورا مسیر پیست اسکی را در پیش بگیرند، اما حاضرند برای سالی یک بار تجربه این تفریح هزینه کنند. اما زمستان را بدون خرج هم می‌شود به شادی گذراند. قدم زدن در برف شاید بی‌هزنیه‌ترین تفریح دنیا باشد.
امان‌الله قرایی مقدم درباره اهمیت ورزش زمستانی و استفاده از فرصت بارش‌های زمستانی برای تفریح به برنا می‌گوید: «برف یکی از عوامل مهم شادی آفرین در جامعه است و شادی مهم‌ترین عنصر اجتماعی است. ورزش‌های زمستانی، آدم برفی درست کردن، بازی با گلوله برفی و چنین تفریحاتی باعث ایجاد همبستگی و همدلی می‌شود، انسان‌ها را از تنهایی بیرون و شادی و نشاط و امید به زندگی را به جامعه می‌آورد. گاهی افراد تصور می‌کنند تنها و بی‌کس شده‌اند و هر کس در شهر به فکر خودش است. درحالی که چنین فرصت‌هایی باعث تغییر روحیه می‌شود و علاوه بر سلامت جسمی، باعث سلامت اجتماعی و ایجاد اتحاد و پیوستگی را بین مردم می‌شود.»
چهره‌های شاد و خندانی که با چتر و بدون چتر در سطح شهر تلاش می‌کنند خود را مقصدی برسانند، آنهایی که با خیال راحت و آرام و بدون مقصد در برف قدم می‌زنند، کودکانی که با بارش برف برای یک یا دو روز از مدرسه رفتن فارغ می‌شوند و پارک‌ها را پر می‌کنند، شاید از زیباترین مناظر شهر در زمستان باشند. اما ورزش‌های زمستانی هم در این فصل بین بعضی جوانان رواج پیدا می‌کند که آنها را بیرون از شهر و به پیست‌های مخصوص می‌کشاند.
قرایی مقدم درباره این موضوع، با تاکید بر لزوم تشویق این تفریحات در زمستان می‌گوید: «ورزش‌های زمستانی باید تشویق شود و برای اقشاری که امکان آن را ندارند، امکانات فراهم شود. در شهرهای بزرگ اسکی یک بازی اشرافی است و مربوط به طبقات بالای جامعه. در شهری مثل تهران در زمان‌های محدودی برف می‌بارد و شهرداری به راحتی می‌تواند برای این تفریحات برنامه‌ریزی کند تا همه از آن بهره‌مند شوند. شهرداری می‌تواند با ایجاد تورهای رایگان در چنین روزهایی، امکان تفریحات زمستانی مثل اسکی و اسنوبورد را برای اقشار کم‌درآمد نیز تامین کند. این یعنی صرف هزینه‌ای اندک برای استفاده چند برابری. چرا که جوانان به نظام و کشورشان امیدوار می‌شوند و به محل زندگی خود دلبستگی پیدا می‌کنند. »
البته او معتقد است برای لذت بردن از برف و شادی زمستانه لزوما نباید سراغ ورزش‌های پرهزینه رفت: «بازی‌هایی ساده درون شهر می‌تواند راه‌اندازی شود که افراد بتوانند در مسیر کوتاهی از آن استفاده کنند. شهرداری پارکهای زیادی درست کرده که می‌تواند در ایجاد فضا برای تفریحات زمستانی موثر باشد. تلویزیون و رادیو باید تصاویر تفریح زمستانی مردم را پخش کنند و از این فرصت برای تزریق شادی و نشاط به جامعه استفاده کنند.»