خبرگزاری برنا-سعید خورشیدی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، افزود: با رشد سازمان های مردم نهاد و فعالیت جوانان در موضوعات مختلف فرهنگی، علمی، هنری، سیاسی و اجتماعی، لزوم توانمندسازی این سمن ها بیش از پیش احساس می شود. این امر موجب برگزاری دوره های مختلف توانمندسازی و شبکه سازی سمن ها در قالب موضوعات تخصصی خود شده است.
وی با اشاره به برگزاری دوره توانمندسازی سازمان های مردم نهاد جوانان سراسر کشور در حوزه های مدیریت تشکیلات، جذب منابع و ارتباطات، اظهار داشت: در این دوره توانمندسازی که در اسفندماه سال جاری برگزار می شود، سعی شده تا با بهره گیری از اساتید مجرب در جهت افزایش سطح آگاهی جوانان عضو سمن ها گام های موثری برداریم.
خورشیدی تصریح کرد: افزایش سطح آگاهی و توانمندسازی سمن‌ها موجب رشد برآیند کاری آنها می شود. با رشد سازمان‌های مردم نهاد جوانان و درگیر نمودن جوانان در موضوعات تخصصی خود می‌توان سطح مشارکت‌های اجتماعی جوانان در مسائل مختلف کشور را بالا برد.
وی قزوین را از استان‌های خوب کشور در حوزه مشارکت‌های اجتماعی جوانان دانست و گفت: در جشنواره اتفاق سه سمن در حوزه های گردشگری، اعتقادی و مذهبی و آسیب‌های اجتماعی از این استان حائز رتبه های برتر کشوری شدند.
معاون فرهنگی و امور جوانان استان قزوین تاکید کرد: در این استان 105 سازمان مردم نهاد جوانان در حوزه‌های میراث‌فرهنگی و گردشگری، آسیب‌های اجتماعی، فضای مجازی، اعتقادی و مذهبی، علمی و پژوهشی، ورزش و حوزه‌ حقوقی فعالیت می‌کنند.