به گزارش خبرگزاری برنا، امیرحسین نظری روز سه شنبه در نشست شورای هماهنگی اداره های ستادی شهرستان ها در اهواز افزود: علاوه بر تامین کالاهای مورد نیاز مردم در شب عید که عموما میوه و مواد پروتئینی است، نمایشگاهای فروش بهاره با تخفیف ویژه در سراسر استان برپا می شود و مردم می توانند علاوه بر کالاهای اساسی، مایحتاج مورد نیاز خود را در ایام پایانی سال تامین کنند.

وی افزود: بهترین نوع میوه تولید شده در کشور با تمهیدات فراهم شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت برای روزهای پایانی سال ذخیره سازی شده و در روزهای پایانی سال عرضه خواهد شد.
 
وی گفت: در نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا تمهیداتی فراهم شده که تولیدکنندگان به صورت مستقیم و بدون واسطه کالاهای مورد نیاز مردم را عرضه کنند.

نظری افزود: قیمت کالاهای عرضه شده در نمایشگاه های بهاره که از ابتدای اسفند تا ۲۵اسفند برپا می شود ۱۷تا ۲۰درصد از بازار کمتر است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در ادامه گفت: بعداز برگزاری نمایشگاههای بهار، فروش فوق العاده صنفی نیز از سوی واحدهای صنفی برگزار خواهد شد چرا که همه ساله امید واحدهای صنفی به فروش پایان سال است و به این ترتیب باید زمینه را برای فروش آنها فراهم کرد.

نظری افزود: با این وضعیت، آنچه که دولت در سال جاری برای تنظیم بازار ایام پایانی سال طراحی کرده با تکیه بر توان تشکل های صنفی و مباشران بخش خصوصی است که مقدمات تنظیم بازار شب عید را فراهم کرده اند.

عباس ملکی نیا مدیرکل امور پشتیبانی دام خوزستان نیز از ذخیره سازی بیش از سه هزار تن گوشت منجمد داخلی و۳۰۰ تن گوشت قرمز خارجی در ایام تعطیلات سال جدید خبر داد و گفت: این کالا به تدریج از طریق فروشگاههای معتبر وارد بازار می شود.