به گزارش برنا، شهردار اهواز اظهار کرد: ستاد نوروزی شهرداری اهواز از 2 ماه پیش با تشکیل 8 کمیته ویژه نوروز تحت عناوین خدمات شهری، فرهنگی روابط عمومی و اطلاع رسانی، حمل و نقل و ترافیک، زیباسازی، فنی و عمران، اسکان و پشتیبانی، کار خود را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: برنامه‌های بسیاری جهت آماده‌سازی شهر و استقبال از مهمانان نوروزی در حال انجام است، 40 المان حجمی متناسب با فضایی سنتی و بومی اهواز طراحی و ساخته شده، همچنین ترسیم نقاشی دیواری سه بعدی در برخی مکان‌ها، نورپردازی شهر، توزیع صبحانه گرم در محل‌های اسکان، برپایی غرفه‌های صنایع دستی و اقوام، غرفه نمایش فیلم نوروزی، مشاوره تغذیه، پاسخ به مسایل شرعی و استقرار پزشک کشیک از دیگر اقدامات ستاد نوروزی شهرداری اهواز است.
 
شهردار اهواز بیان کرد: همچنین 10 ایستگاه قایق‌سواری در رودخانه کارون در حال راه‌اندازی و بزرگ فرش گل خاورمیانه در اهواز جنب پل هفتم در مرحله پایانی است. کاشت 42 فرش گل با طراحی خاص در معابر اصلی شهر، گل کاری‌های حجمی، خط‌کشی حدود 200 کیلومتر در جهت ساماندهی امور ترافیکی، رنگ‌آمیزی جداول، معابذ و بلوارهای ساحلی نیز از بخش از اقدامات این ستاد در اهواز است.

موسوی گفت: با توجه به ضرورت وجود پارکینگ در شهر اهواز در ایام نوروز، پارکینگ‌های موقتی در نقاط مختلف و پر تردد شهر در حال راه‌اندازی است. پایانه‌های مسافربری نیز بهسازی و خطوط ویژه تاکسی و اتوبوس از محل اسکان مسافران نوروزی به مقاصد مختلف شهر ایجاد می‌شود.

شهردار اهواز افزود: یکی دیگر از اقدامات ستاد نوروزی شهرداری اهواز بهسازی ورودی‌های شهر اهواز از جمله اهواز- ماهشهر، اهواز- شوشتر، اهواز – اندیمشک، اهواز- حمیدیه و اهواز- خرمشهر است. همچنین لکه گیری و بهسازی روکش آسفالت مسیرهای ورودی شهر نیز در حال انجام است.

وی به ایجاد 16 ایستگاه "از من بپرس" در شهر اشاره کرد و افزود: این ایستگاه‌ها به مدت 13 روز ایام تعطیلات نوروز در نقاط مختلف شهر و ورودی ها مستقر خواهند شد. همچنین تور رایگان گردشگری در اهواز (اهوازگردی) با شیوه های جدید نسبت به سال‌های گذشته در ایام نوروز خواهیم داشت. محصولات و اقلام ویژه نوروز شامل نقشه گردشگری اهواز، نرم افزار گردشگری، ویژه نامه راهیان نور، اقلام ویژه کودکان نیز تولید و تهیه شده‌اند.