به گزارش خبرگزاری برنا، حجت الاسلام سید لطف‌الله سپهر در گفت‌وگو با خبرنگار برنا در خوزستان اظهار داشت: تا کنون 70درصد فعالیت لازم برای برگزاری این کنگره انجام شده و هماهنگی ها صورت گرفته و در ماه صفر این کنگره برگزار می شود.

وی همچنین از چاپ کتاب "غنیمه السفر فی احوال شیخ جعفر شوشتری" خبر داد و افزود: این کتاب نیز به عنوان یک اثر جامع و نو در رابطه با شخصیت بزرگ علامه شیخ شوشتری توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور در حال چاپ است.

سپهر با اشاره به هدف برگزاری این کنگره گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در سال های اخیر مبنی بر برخورد با تحریف های احتمالی که درباره عزاداری ها، روضه خوانی ها، سینه زنی ها و مرثیه خوانی ها نسبت به ائمه اطهار(ع) در ایام محرم و صفر صورت می پذیرد و تاکید ایشان بر بحث استفاده از مقاتل نوشته شده مستند و موثق در مصایب سید الشهدا(ع) و اهل بیت، هر چه مقاتل مثبت، مستند و موثق باشد اثرگذاری آن در جامعه بیشتر و بهتر است.

وی افزود: بدین ترتیب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بر اساس وظیفه شرعی و در پاسخ به فرمایشات مقام معظم رهبری تصمیم به حرکتی مثبت در عرصه تبلیغ و محرم و صفر گرفته که در این راستا کنگره بزرگداشت علامه شیخ جعفر شوشتری قدس سره را برگزار می کند.

سپهر با اشاره به شخصیت والای علامه شیخ جعفر شوشتری و با بیان اینکه علامه شیخ جعفر شوشتری افتخار بزرگی برای خوزستان و جامعه تشیع است، گفت: ایشان از جمله شخصیت هایی است که در بحث محرم و صفر، سخنان زیادی گفته و کتاب هایی تحت عنوان خصایص حسینی و مجالس شوشتری تالیف کرده است، به طوری‌که منبری ها و وعاظ جهان تشیع از گفته ها و نوشته های ایشان در این باره استفاده می کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به تاکید حضرت آیت الله موسوی جزایری مبنی بر حضور شخصیت های والا و وزین ملی و کشوری در کنگره، تصریح کرد: انشاءالله با ارسال پیام مراجع تقلید، وزانت و وجاهت علامه شیخ جعفر شوشتری بیشتر پردازش می شود و جایگاه همایش بالاتر می رود.