به گزارش سرویس اجتماعی برنا، علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در مراسم تجلیل از بازنشستگان برگزیده ملی که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد گفت: با توجه به این که جامعه در 20سال آینده با پدیده سال خوردگی رو به رو است ضروری است تا نسبت به این موضوع و در راستای بهبود کیفیت زندگی سالمندان و باز نشستگان برنامه‌ریزی‌های دقیقی صورت گیرد.

وی در ادامه با اشاره به این که در آینده شاهد سالمندانی با سطح تحصیلات عالی هستیم که می‌توان از تجارت ارزشمند ودانش بالای آن‌ها بهره برد افزود: موضوع سالمندی مسئله کشور نیست بلکه می‌تواند راه حلی در رفع مشکلات کشور تلقی شود.

ربیعی با اشاره به این که در آینده ممکن است شرایط بیمه‌ها تغییر کند وتسهیلات دیگری با توجه به افزایش تعداد سالمندان در جامعه شکل بگیرد تصریح کرد: در حال حاضر تعداد پزشکانی که تخصص سالمندی دارند در کشور بسیار اندک است که این موضوع باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: امیدواریم در فرصتی که برای خدمت در دولت تدبیر و امید برایمان باقی مانده بتوانیم بنیا‌ن‌هایی را در کشور به ویژه در زمینه سالمندان و باز نشستگان در کشور ایجاد کنیم که به صورت ماندگار به ارائه خدمات و بهبود کیفیت زندگی افراد بپردازند.