به گزارش خبرنگار برنا در اهواز، محمدسعید شرفی اظهار کرد: از 25 اسفند 93 برای نخستین بار یک ایرلاین خارجی به مقصد اهواز مسافر می‌آورد. پیش از این پروازهای این شرکت به مقصد اصفهان، شیراز، مشهد و تهران صورت می‌گرفتند که اهواز هم به این فهرست اضافه شد.
 
مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان ادامه داد: پرواز هواپیمایی "ترک کیش ایرلاینز" از این تاریخ هفته‌ای چهار پرواز به مقصد اهواز خواهد داشت. با این چهار پرواز در هفته گردشگران 268 نقطه دنیا که شامل 108 کشور می‌شود می‌توانند به اهواز سفر کنند. به عبارت دیگر از این پس در شش هزار آژانس پوستر استان خوزستان نصب و معرفی می‌شود.

شرفی خاطرنشان کرد: در سال 2014 تعداد 25 هزار توریست با این ایرلاین به ایران سفر کردند و برای سال 2015 این تعداد به 32 هزار توریست افزایش خواهد یافت که سهم استان خوزستان حداقل پنج تا هفت هزار نفر و حداکثر 17 تا 18 هزار نفر خواهد بود که بسته به تبلیغ و بازاریابی این سهم قابل افزایش است.

وی افزود: با آغاز پروازهای شرکت هواپیمایی ترک کیش ایرلاینز از این پس بار هم جابه‌جا خواهد شد و می‌تواند برای صادرات کالاها و به خصوص گل و گیاه برنامه‌ریزی کرد.
 
مدیر کل فرودگاه‌های خوزستان تصریح کرد: در صورت استفاده از این ظرفیت می‌توان امیدوار بود که پرواز باری هم به مقصد اهواز صورت بگیرد. نشریه داخلی این شرکت هواپیمایی بین‌المللی شش میلیون نسخه تیراژ دارد که از این پس خوزستان نیز در این نشریه تبلیغ می‌شود.
 
شرفی گفت: ترکیش ایرلاینز (به انگلیسی: Turkish Airlines) در سال ۱۹۳۳ تاسیس شد و در حال حاضر روزانه به مقصد، اروپا، آسیا، آفریقا و ایالات متحده آمریکا پروازهای مستقیم دارد.
 
دفتر مرکزی شرکت ترکیش ایرلاینز در شهر استانبول قرار دارد و فرودگاه بین‌المللی آتاترک و فرودگاه بین‌المللی صبیحه گوکچن قطب‌های این شرکت هواپیمایی به ‌شمار می‌آیند.

شرکت ترکیش ایرلاینز در حال حاضر در ناوگان هوایی خود دارای بیش از ۲۵۰ فروند هواپیمای جت مسافربری است و بالاترین نرخ رشد را در میان شرکت‌های هوایی جهان دارد.