حیدر سیدی در گفتگو با خبرنگار برنا با اشاره به مسئله ریزگردهای اخیر در استان خوزستان در خصوص عملکرد مسئولان استانی در مواجه با این پدیده اظهار کرد: به نظر می رسد شخص استاندار به علت اینکه یک نیروی بومی بوده و در سال هایی که مردم خوزستان با این پدیده دست و پنجه نرم می کرد از نزدیک با این شرایط آشنا بوده، عملکرد مناسبی در این خصوص از خود نشان داد.

وی افزود: ایجاد فرصت پاکسازی گرد و غبار به ادارات و مدارس در ساعت های اولیه شروع به کار به جای تعطیلی یا شروع به کار آنها در همان ساعت هایی ابتدایی که بی شک زیان های جبران ناپذیری به تحصیل دانش آموز و اقتصاد استان وارد می کرد یکی از کارهای جدید استاندار خوزستان بود که رضایت مردم را به همراه داشت.
 
سیدی تصریح کرد: گرد و غبار شدید استان در روزهای اخیر، واقعا بی سابقه بوده و غلظت شدید آن باعث نفوذ گرد و خاک به داخل کلاس های درس و ادارات شد و بدون نظافت آنها، امکان هر گونه فعالیت در این شرایط وجود نداشت.
 
فرماندار شهرستان باوی، توزیع ماسک رایگان در شهرهای درگیر مسئله گرد و غبار، آماده باش و پذیرش مناسب بیماران ناشی از این پدیده از سوی مراکز درمانی و انتقال مناسب این وضع به مسئولان ملی و شخص رئیس جمهور از جمله اقداماتی بود که در این خصوص بسیار به موقع انجام شد.
 
سیدی تصریح کرد: انتظار داریم مسئولان ملی نیز نسبت به این پدیده حساسیت بیشتری به خرج دهند و با راهکارهای سریع و منطقی، باعث کاهش پدیده گرد و غبار شدید شوند و با کارهای بلندمدت، این پدیده را به کلی در استان ریشه کن کنند زیرا شدت گرد و غبار باعث وارد آمدن خسارت های غیر قابل جبران به اقتصاد استان و در نهایت کشور می شود.

فرماندار شهرستان باوی اظهار کرد: در این شهرستان که در مجاورت اهواز قرار دارد نیز مردم با پدیده شدید گرد و غبار مواجه شدند که سعی کردیم با توزیع ماسک رایگان، تعطیلی به موقع ادارات و مدارس، اطلاع رسانی به موقع و آماده باش مراکز درمانی تبعات این پدیده را برای مردم کاهش دهیم.