جعفر ربیحاوی در گفتگو با خبرنگار برنا اظهار کرد: با توجه به نزدیکی ایام نوروزی و افزایش رونق کسب و کار در مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش موادغذایی، اماکن تفریحی، اقامتی و گردشگری و همچنین حضور گسترده میهمانان نوروزی طرح تشدید کنترل و نظارتهای بهداشتی بر اینگونه اماکن توسط کارشناسان بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان آغاز می‌شود.
 
ربیحاوی افزود: طرح یادشده از ابتدای اسفندماه سال جاری تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده با حداکثری نیروها از ساعت هشت صبح تا ۲۰ در سطح شهرستانهای تابع دانشکده علوم پزشکی آبادان اجرا می شود.
 
مدیر گروه بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان ادامه داد: این طرح با حضور بیش از ۸۵ نفر از کارشناسان بهداشت محیط شاغل در مراکز بهداشت آبادان، خرمشهر، ماهشهر، شادگان و هندیجان به مدت ۴۵ روز کاری اجرایی می شود.

وی هدف از اجرای این طرح را پیشگیری از بروز و شیوع بیماریهای منتقله از آب و غذا و برخورد جدی و قاطع با متخلفان و افراد سودجو به منظور تامین، حفظ و ارتقای سلامت شهروندان اعلام کرد و مشارکت همه جانبه و جدی همشهریان را خواستار شد.

ربیحاوی در پایان از شهروندان خواست ضمن همکاری با ماموران بهداشت محیط که در قالب تیمهای دو نفره و سه نفره با نشان مخصوص طرح بسیج سلامت نوروزی به گشت زنی و نظارت بر اماکن یادشده می پردازند، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موارد را به شماره تلفن گویای ۱۴۹۰ و یا شماره های تماس واحد کشیک شهرستانهای تابع که متعاقبا اعلام می شود، اطلاع دهند.