احسان خادمی در گفت​وگو با خبرنگار برنا در اهواز، اظهار كرد: از این رقابت​ها و مدالم راضی بودم اما متاسفانه مربی بالای سرمان نبود و به دلایلی نتوانستند به این مسابقات بیایند و ما بدون مربی ركاب زدیم و از توان و تجربه خودمان استفاده كردیم.

وی ادامه داد: حق ما در مسابقات تیم اسپرینت دومی بود كه در نهایت چهارم شدیم. در یك كیلومتر هم من با هزارم ثانیه، دومی را از دست دادم و سوم شدم.

من برای كسب این مدال خیلی زحمت كشیدم و در نهایت به مدال برنز رسیدم.

وی افزود: حریفانم در این مسابقات بسیار خوب و قوی بودند؛ به طوری‌ که نفر اول در رقابت‌های آسیایی اینچئون مدال طلا گرفته بود و نفر دوم هم كه در جهان همیشه مدال​آور بوده است اما من واقعا چیزی از آن​ها كم نداشتم. ما 80 امتیاز برای كسب سهمیه المپیک احتیاج داریم و اگر فدراسیون تیم را به مسابقات​ اعزام كند حتما سهمیه المپیك را خواهیم گرفت.
 
دوچرخه​سوار ملی​پوش خوزستانی درباره میزبانی تایلند، گفت: شرایط مسابقات خیلی خوب بود. محل اسكان و هتل مطلوب بود اما متاسفانه پیست دوچرخه​سواری کمی سنگین بود و ما با این پیست چندان آشنایی نداشتیم.

وی درباره عملكرد تیم‌ملی در این مسابقات عنوان كرد: ما در ماده سرعت خیلی خوب كار كردیم. در تیم اسپرنیت علی‌رغم این‌كه چهارم شدیم اما خوب كار كردیم و با نفرات سوم، دوم و اول تنها دو ثانیه اختلاف داشتیم.

خادمی ادامه داد: اگر با همین روندی كه در این مسابقات كار كردیم، ادامه دهیم و آمادگی بیشتری به دست آوریم مطمئن باشید ما می​توانیم در مسابقات جهانی جزو شش تیم برتر قرار بگیریم. امیدوارم كه همه برای آمادگی هر چه بیشتر این تیم كمك كنند تا تیم هماهنگ​تری داشته باشیم.

وی افزود: من برای این مسابقات خیلی زحمت كشیدم. دوچرخه​ای كه داشتم شكسته و خراب بود. دوچرخه جاده هم كه نداشتم. یعنی هیچ دوچرخه‌ای برای تمرین كردن در اختیارم نبود. فدراسیون اگر می​خواهد به ما كمك كند باید به خواسته​های‌مان عمل كند و فقط قول ندهد.

مدال‌آور مسابقات آسیایی بیان کرد: ما وقتی به فرودگاه آمدیم به استقبال​مان نیامدند و می​گفتند ما اطلاعی نداشتیم. نمی​دانم چرا این اتفاق​ها می​افتد. در استان ما هم که دوچرخه​سواری بسیار مشكل دارد. البته فكر می​كنم رییس جدید هیات دوچرخه​سواری می​تواند كارهای خوبی انجام دهد. ضربه​هایی كه ما می​خوریم از هیات قبلی است.


وی در پایان گفت: پیش از این به برخی از دوچرخه‌سواران اجازه شرکت در تمام ماده‌های مسابقات کشوری داده می‌شد که نباید به این صورت باشد و رکاب‌زنان باید به صورت تخصصی کار کنند. در هر صورت امیدوارم دوچرخه​سواری استان در آینده بیش از پیش موفق شود.