باشگاه جوانی برنا/ وقتی از "بابک صحرایی" ترانه سرا و روزنامه‌نگار درباره برنامه‌های نوروزی‌اش می‌پرسیم، می‌گوید: آرزویم این است که فرصتی پیش آید تا هیچ مشغله کاری نداشته باشم و فقط بتوانم از پنجره به بیرون نگاه کنم، سفری بروم، کتاب بخوانم، فیلم ببینم، درخت‌ها و آدم‌ها را نگاه کنم و فرصت زندگی کردن به صورت عادی را داشته باشم؛ زمانی که نوجوان بودم به این فکر می‌کردم که وقتی بزرگ شوم و درسم تمام شود و وارد بازار کار شوم، چقدر خوب است، اما الان ناراحتم که چرا این همه برنامه برای خودم چیدم تا فرصت زندگی عادی را از خودم بگیرم.

وی که برای مسافرت نوروزی‌اش، شمال کشور را در نظر دارد، بیان می‌کند: عاشق شمال ایران هستم و معمولا برای مسافرت به شمال کشور می‌روم و چون در نوشهر ویلایی داریم، به آن‌جا می رویم.

صحرایی در ادامه مکان‌هایی برای مسافرت نوروزی پیشنهاد داد: خدا آقای بیات را رحمت کند، او ویلایی در محمود آباد داشت که در آن‌جا جاده‌‌ای بود که به سمت بالای کوه می‌رفت. آدرس دقیقش را نمی‌دانم، اما جنگل بکری بود که آبی روان از کوه پایین می‌آمد که فقط به درد گم شدن می‌خورد. دریاچه قو در جواهر ده (جاده‌ای پر پیچ و خم در رامسر)، یکی دیگر از مکان‌هایی است که واقعا انسان را مسخ می‌کند و فوق‌العاده است.

این ترانه‌سرا در مورد دوست داشتنی‌ترین سین سفره هفت سین می‌گوید: "سیب"، چرا که به عنوان یک ترانه‌سرا، موسیقی واژه سیب و تصویر آن را بسیار دوست دارم. این میوه همیشه برایم حس سر زندگی می‌آورد و از سیب انرژی می‌گیرم.




***