به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا،مركز آموزش تخصصی "تفسیر و علوم قرآن" حوزه علمیه قم، این مركز برای سال تحصیلی 1390 - 1391 در مقطع كارشناسی ارشد دانش‌پژوه می‌پذیرد.

دارا بودن حداكثر سن 32 سال، گواهی علمی سطح 2 یا قبولی پایه 9 حوزه، شركت در آزمون ورودی سراسری و متمركز، مصاحبه و كسب امتیاز لازم و تكمیل فرم تعهدنامه مركز، جزء شرایط پذیرش در آن است.

مزایای این دوره نیز شامل اعطای‌ مدرك علمی سطح 3 (كارشناسی ارشد)، امكان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، معافیت از شركت در دروس عمومی حوزه، پرداخت كمك هزینه تحصیلی و معرفی به مراكز آموزشی و پژوهشی است.

منابع آزمون عمومی و اختصاصی آزمون ورودی این دوره شامل مواد فقه: مكاسب (از اول بیع تا القول فی ماهیة‌العیب)، تفسیر ترتیبی: مجمع‌البیان، جزء سی‌ام قرآن (مرحوم طبرسی)، اصول: كفایة‌الاصول از ابتدا تا اول نواهی، علوم قرآن: تلخیص التمهید، ج 1 (آیت الله معرفت) و تجزیه و تركیب جزء 30 قرآن (اعراب القرآن ج10 از صفحه 348 تا آخر كتاب محی‌الدین درویش)

مواد امتحانات اختصاصی با ضریب3 محاسبه خواهد شد، سؤالات امتحانی به صورت چهارگزینه‌ای و مهلت ثبت‌نام در آزمون ورودی نیز 31 فروردین سال جاری است.

ثبت‌‌نام در این به صورت متمركز از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت آموزش حوزه‌های علمیه به آدرس www.howzeh-qom.com انجام می‌شود.