باشگاه جوانی برنا/شاید باور کردنی نباشد کسی که هر روز با آمپول، درد و خون سروکار دارد؛ تابلوهای نقاشی بکشد که با قیمت بالا در گالری‌ها به فروش برسد. اما یک دندانپزشک هست که طبیعت را دوست دارد و با رنگ روغن و آبرنگ تابلوهای نقاشی می کشد. "آرزو حقوقی" دندانپزشک جوان 35 ساله که حالا 10 سالی می شود از دانشگاه فارغ التحصیل شده است، می گوید: بیش از 22 یا 23 سال است که نقاشی می کشم.

سوژه کارهای این هنرمند جوان بیشتر طبیعت و رئال است اما گه گاهی به سراغ ایده های تخیلی و سورئالیستی هم می رود. البته می گوید تا به حال هیچ گاه دندانپزشکی یا سلامت سوژه نقاشی های من نبوده است!

او دندانپزشکی را دوست دارد، اما می گوید: کار ما پراسترس است و برای فرار از استرس کاری و آرامش پیدا کردن به کارهای هنری پناه می آوریم و از میان همکارانم تعداد زیادی نقاشی می کشند یا اهل موسیقی اند.

آرزو حقوقی ازدواج کرده و یک فرزند 10 ساله دارد با این وجود درباره فرصت نقاشی کردن می گوید: هفته ای 2 روز صبح ها را به نقاشی کشیدن اختصاص می دهم و به مطب نمی روم.

این پزشک جوان ویژگی های یک جوان موفق را اینگونه برمی شمرد: جوان برای موفقیت باید پشتکار داشته باشد و هدفش را بداند آن را پیگیری کند و اگر واقعا می خواهد به موفقیت دست پیدا کند، نباید جا بزند.

حقوقی تاکنون در هشت نمایشگاه نقاشی شرکت داشته 2 نمایشگاه گروهی و 6 نمایشگاه انفرادی؛ او همچنین قرار است در نمایشگاهی که امروز  (20 فروردین ماه) در فرهنگسرای ارسباران با عنوان سلامتی آغاز به کار می کند چند تابلو از آثار خود را که موضوع آنها نیز طبیعت است، به نمایش بگذارد.

وقتی از این پزشک و نقاش جوان توصیه ای به جوانان برای انتخاب یکی از این دو شغل و وضعیت درآمد هر کدام می پرسیم، می گوید: نقاشی یک سرگرمی است و محل درآمد نیست؛ نمی توان به آن به عنوان یک حرفه نگاه کرد. یک کار از روی عشق و علاقه است که جنبه مادی ندارد. البته آرزو حقوقی می گوید: آثارم در نمایشگاه ها به فروش می رسد و بالاترین قیمت تابلو به فروش رسیده ام یک میلیون و آخرین تابلو فروخته شده‌ام 600 هزار تومان قیمت داشت.
***