به گزارش خبرگزاری برنا از خوزستان آیت‌الله موسوی جزایری در جلسه ای که با حضور کارکنان و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در بیت ایشان برگزار شد، ضمن تبریک سال جدید که مزین به سال جهاد اقتصادی است اظهار داشت: برای موفق شدن در هر کاری تبلیغات نیاز است. اگر بخواهیم در خصوص نظامی از لحاظ سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیره موفق شویم باید تبلیغات، برنامه های فرهنگی، علمی و تبلیغاتی مربوط به آن فعال باشد. برای جهاد اقتصادی نیز باید تبلیغات مربوط به آن صورت گیرد.

وی افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و سایر دستگاه های فرهنگی در استان هر کدام به صورت جداگانه در این راستا برنامه ریزی کنند که برای پیشبرد اهداف اقتصادی چه کاری از دست آنها بر می آید؟
 
موسوی جزایری با بیان اینکه جهاد اقتصادی قبل از اجرا به برنامه نیاز دارد، ادامه داد: همیشه فکر در هر رابطه ای مقدم بر همه چیز است؛ یقیناً برای چنین کار بزرگی اگر طرح و برنامه وجود نداشته باشد ما به نتیجه نمی رسیم.

 نماینده ولی فقیه در خوزستان تصریح کرد: در خواست ما از مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان این است که در راستای حمایت و پشتیبانی از جهاد اقتصادی در آن بخشی که مربوط به فرهنگ است اینکه چه خدمتی می توانند بکنند را در سرلوحه کار خود قرار دهند.

 موسوی جزایری با بیان اینکه فرهنگ زیربنا است، به نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد در هدایت نسل جوان اشاره کرد و افزود: زمانی که نسل جوان ما در معرض خطراتی از جمله اعتیاد، انحرافات دینی و سیاسی، رفیق بد و غیرهقرار می گیرند، نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد در این میان تاثیرگذار است.

 وی اذعان داشت: این کانون ها باید توسعه پیدا کنند زیرا احیاگر نسل جوان هستند.

در ادامه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به ارایه گزارشی درباره فعالیت های این اداره کل در سال 89 پرداخت و گفت: سال گذشته سال پر کار و پر تحرکی برای مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بود به نحوی که بیش از 750 عنوان فعالیت در بخش های فرهنگی، قرآنی، نمایشگاهی، جشنواره ای، کتابخانه ای، ادبیات اسلامی، بزرگداشت مفاخر و غیره با استفاده از رهنمودها، مشارکت و هدایت عالمانه و پدرانه شما در استان صورت گرفت.

 حجت الاسلام سید لطف الله سپهر با اشاره به برگزاری 4 کنگره و فعالیت بین المللی فرهنگی هنری در سال گذشته در استان، افزود: سال گذشته در حوزه فرهنگ شاهد جشنواره بین المللی شعر قرآنی عربی نور الثقلین و جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان عربی در استان خوزستان بودیم.

وی یادآور شد: همچنین در بخش هنر نمایش و سینما 2 رویداد بزرگ بین المللی فیلم فجر و فیلم سینمایی مقاومت نیز در استان برگزار شد.

وی به حضور استان خوزستان برای نخستین بار در نمایشگاه خارج از کشور در بصره و جشنواره تئاتر در قطر اشاره کرد و اذعان داشت: در حوزه هنرهای تجسمی نیز سال گذشته برای نخستین بار 143 کشور خارجی آثار خود را در استان خوزستان به نمایش گذاشتند.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان تصریح کرد: سال گذشته در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری در بحث شعار سال (همت مضاعف کار مضاعف) مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی آن چیزی که در توان داشت را به کار گرفت به صورتی که در پایان سال از ناحیه استاندار و معاونان ایشان به عنوان اولین دستگاه برتر و مدیر نمونه فرهنگی انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.