به گزارش خبرنگار سرویس باشگاه جوانی برنا،مراسم بزرگداشت هجدهمین سالگرد شهادت سید مرتضی آوینی با عنوان «راه آسمان» با حضور نادر طالب زاده، سعید قاسمی، دکتر غلامعلی حداد عادل، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، سردار نقدی، رییس بسیج مستضعفین و صادق آهنگران در تالار وزارت کشور در حال برگزاری است.

بنا به این گزارش این مراسم با خاطره گویی نادر طالب زاده و سعید قاسمی، سخنرانی حداد عادل شروع شد و با پخش گوشه‌هایی از مستند روایات فتح با صدای شهید آوینی و خواندن قسمت‌هایی از مقاله سید شهیدان اهل قلم همراه بود.

نادر طالب زاده در حین خاطره گویی از مستند نسل کشی مسلمانان، در بوسنی هرزه گوین توسط صرب‌ها، از غفلت خبرنگاران، در زمان حیات شهید آوینی انتقاد کرد و نبود حتی یک مصاحبه از او را تاسف انگیز خواند.

همچنین سعید قاسمی با اشاره به تصویربرداران حاضر در تالار وزارت کشور و قیاس آنها با شهید آوینی خطاب به این شهید گفت: امروز کسی مانند تو دغدغه مسلمانان بوسنی هرزه گوین را ندارد، کسی نیست که بخواهد از وضعیت امروز بحرین، مستندی تهیه کند.


گفتنی است ویژه برنامه" راه آسمان" به مناسبت سالروز شهادت "سید مرتضی آوینی»با موضوع «انقلاب اسلامی و جهان اسلام» شامل سخنرانی، نمایش فیلم و... در  تالار وزارت کشور در حال برگزاری است.
***