به گزارش خبرگزاری برنا از خوزستان، دومین جلسه هم‌اندیشی با نخبگان فرهنگی مناطق و نواحی ادارات آموزش و پرورش شهرهای خوزستان، در پژوهشكده اداره كل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

رحمن فلاحی مدیركل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اهداف تشكیل اتاق فكر درآموزش و پرورش استان اظهارداشت: این طرح برای پشتیبانی فكری و ارایه راهكارهای راهبردی به مسوولان آموزش و پرورش، برای كیفیت‌بخشی به فعالیت‌های آموزش و پرورش اجرا می‌شود.

وی افزود: ارزیابی نقادانه سیاست و فراهم كردن زمینه مناسب برای تبادل تجربیات سازنده با تاكید بر كلان‌نگری، دانش‌محوری، نوآوری و خرد جمعی از مهمترین محورهای اتاق فكر است.

فلاحی یادآور شد: علاوه بر حوزه ستادی در شهرستان‌ها، گروه كارشناسان خبره با عضویت و مدیریت رییس اداره آموزش و پرورش هر شهرستان، تحت عنوان اتاق فكر تشكیل می‌شود كه باید همواره با شورای راهبردی استان تعامل سازنده داشته باشند.

مدیر كل آموزش و پرورش خوزستان دورنمای تشكیل اتاق‌های فكر در ادارات آموزش و پرورش شهرهای استان خوزستان را بسیار تاثیرگذار و سازنده و منشأ اثر ارزیابی كرد و گفت: فعالیت‌هایی كه در اتاق فكر انجام می‌شود باید معطوف به تصمیم‌سازی و راهبردسازی مسایل روز باشد.