به گزارش خبرگزاری برنا از خوزستان، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری در مراسم افتتاح مجتمع محله‌ای "شهید مهدی نریمی"، توسعه ورزش همگانی را از وظایف اصلی مدیریت شهری دانست و گفت: امروزه دیگر شهرداری یك نهاد صرفأ خدماتی نیست و باید به عنوان یك نهاد اجتماعی به همه شئونات مردم توجه داشته باشد.

موسی شاعری با بیان اینكه در همین راستا ‌راه‌اندازی 14زمین ورزشی روباز از سال گذشته در دستور كار شهرداری اهواز قرار گرفت، افزود: امیدواریم بخش عمده این مجموعه‌ها تا پایان امسال به اتمام برسد.

به گفته وی، با همكاری اداره كل تربیت بدنی در سال آینده باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری راه‌اندازی می‌شود، همچنین استخر آزادی نیز با هماهنگی شورای شهر اهواز زیر پوشش شهرداری اهواز قرار می‌گیرد.

معاون شهردار اهواز با اشاره به شناسنامه‌دار كردن زمین‌های ورزشی، اظهار داشت: زمین‌های محلات توسط امور ورزش شهرداری اهواز ساماندهی می‌شوند.

شاعری با اشاره به پایین بودن سرانه ورزشی اهواز، تصریح کرد: شهرداری اهواز با وجود داشتن زمین‌های ورزشی در فقر به سر می‌برد كه با افتتاح 14 مجموعه این وضعیت بهبود می‌یابد.

همچنین سرپرست شهرداری اهواز هدف از احداث زمین‌های ورزشی محله‌ای را برخورداری جوانان مستعد اهواز به ویژه در مناطقی چون كوی رمضان عنوان كرد و گفت: برای بهبود شرایط این فضا از چمن مصنوعی استفاده شده است.

صفری خاطرنشان كرد: مجموعه‌های ورزشی دیگری نیز در دست احداث است كه تا پایان سال هر هفته و هر ماه یكی از این پروژه‌ها به بهره‌برداری می‌رسد.