به گزارش سرویس فرهنگ هنر برنا، در ابتدای این دیدار سرهنگ پاسدار نادر ادیبی مدیر کل اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز گزارشی از مأموریت‌ها و فعالیت‌های اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس ارائه کرد و در ادامه حجت الاسلام والمسلمین سید‌کاظم مدرسی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مسوولین و کارکنان اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس سخنانی در خصوص اهمیت حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در حال حاضر بیان کرد.
 
وی افزود: در ایام ماه محرم با اینکه 1400 سال از واقعه عاشورا می‌گذرد این ایام هر ساله پرشکوه‌تر از سال قبل برگزار می‌شود و این نشان از نقش حافظین و منتقل کنندگان این فرهنگ به نسل‌های بعدی دارد.
 
مدرسی تصریح کرد: به قول معروف کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب(س) نبود، پس ما نیز به تأسی از این فرهنگ غنی می‌بایست رشادت‌ها و جانبازی‌های بهترین فرزندان این ملت بزرگ و اسلامی را در هشت سال دفاع مقدس به نسل‌های بعدی منتقل کنیم و باید باور کنیم که علاج خیلی از مشکلات فعلی جامعه ما گسترش و همگانی کردن فرهنگ ایثار و شهادت است.

در ادامه این دیدار وی از معاونت‌های مختلف اداره کل بازدید کرد و در هر قسمت مسوولین به شرح فعالیت‌ها و اقدامات گذشته و برنامه‌های در دست اقدام پرداختند. در خاتمه این دیدار مقرر کرد مقدمات ارائه دروس دفاع مقدس در حوزه‌های علمیه استان البرز پیگیری و فراهم شود.