سهیل نویدی یكتا ـ فرزند این سرهنگ شهید با اعلام این مطلب گفت: دو هفته پیش یكی از بخش‌های خبری سیما، گزارشی از یك جانباز شیمیایی پخش كرد كه برای تامین هزینه‌های درمانش مجبور به دست فروشی در ایستگاه‌های مترو شده است. این اتفاق بهانه‌ای شد تا من و خواهرم همزمان با برپایی نمایشگاه «بوم عشق» تصمیم بگیریم یكی از آثار پدرم را به بالاترین قیمت به حراج بگذاریم و با فروش آن بخشی از هزینه‌های درمان این جانباز شیمیایی را پرداخت كنیم. 

به گزارش ایسنا، او كه تیرماه سال 89 نیز در نامه‌ای خطاب به رییس جمهوری درخواست كرده بود آثار پدرش را به عنوان تنها گنجینه‌ی خانوادگی‌شان خریداری كنند،توضیح داد: تیرماه سال گذشته این نامه را ارسال كردیم و با وجود دریافت پاسخ این درخواست در تاریخ 16 مرداد ماه سال 89 مبنی بر رسیدگی به درخواست مطرح شده، اما تاكنون هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است. (تاكنون فقط نامه‌ای از سوی دفتر ریاست جمهوری به مسئول بنیاد شهید ارجاع داده شده است) دیگر درخواست‌های مشابهی نیز كه در سالهای قبل ارائه كرده بودیم تاكنون جوابی در بر نداشته است.در حالیكه آثار هنری پدرم تنها گنجینه‌ای است كه در اختیار داریم.

نمایشگاه «بوم عشق» منتخب آثار و بزرگداشت هنرمندانی هم چون محمود جوادی پور، كیخسرو خروش، زنده‌یاد محسن سهیلی خوانساری، زنده یاد مهدی ویشگایی، زنده‌یاد آندره گوا لوویچ و همچنین شهید سرهنگ مرتضی نویدی یكتا(یكی از افسران نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران) است و بیش از 50 كار موزه‌ای را در بر می‌گیرد.

این نمایشگاه تا 19 خرداد ماه در خانه هنرمندان ایران ادامه خواهد داشت.