عکاسی کردن در حین سفر یکی از ویژگی های تمامی انسان هایی است که به یک دوربین، از هر نوعی، دسترسی دارند تا پس از بازگشت عکسهای خود را به عنوان یادگاری به دیگران نشان دهند. اما شاید هیچ یک از مسافرانی که به خارج از زمین سفر کرده اند، نتوانند رکورد عکسهایی که اولین "دلقک فضانورد" از زمین به ثبت رسانده است را بشکنند.

"گای لالیبرت" میلیاردر و بنیانگذار شرکت "سیرک دو سولی" که خود را "اولین دلقک در فضا" می داند در حدود 10 هزار عکس از پنجره ایستگاه فضایی به ثبت رسانده و قصد دارد با چاپ و فروش این عکسها در قالب یک کتاب، آنچه در فضا تجربه کرده است را با دیگران به اشتراک بگذارد.

لالیبرت هفتمین انسانی است که دو هفته از تعطیلات خود را در ایستگاه فضایی سپری کرده و در عین حال آخرین توریست فضایی نیز به شمار می رود که به همراه کپسول سایوز به ایستگاه سفر کرده است. همچنین وی یکی از اولین افرادی است که بدون داشتن زمینه علمی به فضا سفر کرده و در آن محیط همه چیز را با نگاهی خلاقانه دیده است؛ از این رو اکنون قصد دارد عکسهایی که از ایستگاه فضایی به ثبت رسانده را در قالب آثار هنری به فروش برساند.

بنابر گزارش مهر، لالیبرت عکسهای خود را با استفاده از یک دوربین نیکوون D3 و یک دوربین D3x DSLR که هم اکنون در ایستگاه فضایی است و با کمک انواع مختلفی از لنزهای تله 200 تا 800 به ثبت رسانده است. وی برای تعیین مناطقی که از آنها عکاسی می کرد، زمان و تاریخ عکسها را با رایانه ایستگاه فضایی هماهنگ کرده بود تا در نهایت با کمک گرفتن از اطلاعات گوگل ارث بتواند نام این مناطق را شناسایی کند.حوضچه پرورش آبزیان، "کوایدام" چینجنوب "سیدی بختی" الجزایر
صحرای آفریقا، الجزایرمناطق جنوبی روسیه، در نزدیکی "خاربا"رودخانه فرات