به گزارش خبرنگار برنا ،حضرات آیات مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی و نوری همدانی با صدور بیانیه‌ و در دروس خارج فقه خود، خواستار برخورد قاطعانه با هتاکان و عوامل حمله به روحانی ناهی از منکر شدند.

حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید روز چهارشنبه در درس خارج فقه خود که با حضور طلاب و روحانیان در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به ضرب و شتم شدید یک طلبه جوان از سوی دو نفر از اراذل و اوباش بر ضرورت رسیدگی و برخورد قاطع و قوی دستگاه قضایی با ضارب این طلبه جوان تاکید کرد.

وی اظهار داشت: این طلبه مظلوم، مجاهد و آمر به معروف و ناهی از منکر وقتی می‌بیند دو نفر از اراذل و اوباش می‌خواهند دو دختر جوان را مورد آزار و اذیت قرار دهند به آنها معترض می‌شود و به حمایت از دو دختر جوان بر می‌خیزد.

وی افزود: یکی از این اراذل و اوباش، شیشه ای که در دست داشته را در چشم این طلبه فرو می‌کند و بنده نیز عکس این طلبه را دیدم که تمام بدن او خون آلود بود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه اینها مصداق مفسد فی الارض هستند، تاکید کرد: مثل اینکه برخی از آقایان اشتباه کرده‌اند و مفسد فی الارض و محارب را یکی دانستند در حالی که اینها دو مقوله جدا از هم است.

این مرجع تقلید با تاکید بر ضرورت برخورد قوی و قاطع دستگاه قضایی در خصوص این مسأله ابراز داشت: قوه قضاییه باید با اینها قوی برخورد کند والا هیچ کس فردا امر به معروف و نهی از منکر نخواهد کرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: امیدواریم اینگونه تذکرات سبب شود که قوی‌تر با اینگونه منکرات برخورد کنند تا مردم سالم و جامعه در امن و اراذل و اوباش در ناامنی باشند.همچنین دفتر حضرت آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی در اطلاعیه‌ای با ابراز تاسف شدید از ضرب و شتم روحانی آمر به معروف و ناهی از منکر در تهران اعلام کرد: قوه قضاییه عاملان این هتاکی و موارد دیگر هتک حرمت دینی و سنت شکنی‌ها را تحت تعقیب قرار دهد و سریعاً به جزای اعمال خویش برساند.

متن این اطلاعیه بدین شرح است:

حادثه ناگوار و تکان دهنده هجوم حامیان فرهنگ بی‌بند‌و‌باری و بی‌ عفتی غربی به موضع اسلامی یکی از روحانیون متعهد، در راه اجرای فریضه‌ی مهم دینی نهی از منکر و امر به معروف و دفاع از حریم حجاب و احکام دین که منجر به مجروح شدن شدید چشم ایشان گردیده موجب تاثر و تاسف شدید مرجع عالی قدر حضرت آیت الله العظمی صافی مدظله الشریف گردید.

در شرایط فعلی که برخی التزامات اسلامی و انقلابی این ملت که با نثار خون پاک هزاران شهید و ایثارگر برپا گردیده مورد هدف قرار گرفته است و از جمله مساله حجاب را با ترفندهای مختلف تضعیف می نمایند و به شعارهای قرآنی و انقلابی بی اعتنایی می کنند و صریحا عدم تعهد خود را به حفظ این سنت های اسلامی ابراز می دارند، انتظار این است که قوه قضاییه وارد عمل شده و عاملان این هتاکی و موارد دیگر هتک حرمت دینی و سنت شکنی ها را تحت تعقیب قرار دهد و سریعا به جزای اعمال خویش برساند.

همچنین نیروی انتظامی که مکرر اعلام برخورد با منکرات و عوامل سنت شکن و بدحجابی نموده در کمال قوت طرح امنیت اخلاقی را پیگیری و اجرا نماید و به کم توجهی بعضی مقامات به حفظ این اصول اعتنا ننماید و به مساله حجاب و عفاف و حفظ عفت عمومی جامعه و نوامیس مردم توجه بیش از پیش نماید.دفتر حضرت آیت الله نوری همدانی نیز با صدور اطلاعیه ای خواستار برخورد سریع نهادهای امنیتی و قضایی با عوامل حمله به روحانی آمر به معروف و ناهی از منکر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، در این اطلاعیه ضمن ابراز تاسف این مرجع تقلید از تعرض به روحانی آمر به معروف و ناهی از منکر آمده است: مسؤولان امنیتی و انتظامی و نیز مسؤولان قضایی باید هرچه سریع تر با عوامل این اقدام برخورد نمایند و با اطلاع‌رسانی به موقع و برنامه‌ریزی صحیح، از وقوع مجدد چنین حوادثی برای آمران به معروف و ناهیان از منکر جلوگیری نمایند.گفتنی است، طی هفته جاری یک روحانی جوان در تهران، حین نجات یک دختر از دست دو نفر از اراذل و اوباش به شدت از سوی آنها مورد ضرب و شتم قرار گرفت و هم اکنون در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) تحت مداوا قرار دارد.