به نوشته سایت انتخاب، در این نامه آمده است:

دادستان كل محترم ویژه روحانیت
سلام علیكم

مكتب نجات بخش شیعه در طول حیات پربركت خود، با وجود عداوت ها و دشمنی های بی شمار، روز به روز زنده تر و بالنده تر به مسیر پر افتخار خود ادامه داده و وجدان های آگاه و دل های بیدار را به خود معطوف ساخته است. فتنه انگیزی ها و كینه توزی های دشمنان تشیع، نه تنها كوچك ترین تزلزلی در پایبندی پیروان این مكتب انسان ساز ایجاد نكرده، بلكه اعتقادی جازم تر و عزمی راسخ تر را برای آنان به ارمغان آورده است.

بی شك یكی از مهم ترین علل و عوامل این پویایی و بالندگی، نهاد مقدس و رفیع روحانیت شیعه است كه در طول قرون متمادی پیوسته با گفتار و رفتار خود، قلب و دل طالبان حق و حقیقت را میهمان سفره پرفیض معارف ناب اهل بیت ساخته است. نگاهی گذرا به تاریخ شیعه و خصوصاً قرون اخیر گویای این نكته است كه روحانیت، محكم ترین و غیر قابل نفوذترین سد در برابر طمع ورزی های سردمداران استبداد و استعمار بوده است. وقایع تحریم تنباكو، ملی شدن صنعت نفت و انقلاب شكوهمند اسلامی تنها نمونه هایی از این نقش آفرینی بی بدیل روحانیت است. این جایگاه بلند و بی نظیر، دشمنان حیله گر را بر آن داشته تا با استفاده از پیچیده ترین نقشه های تبلیغاتی و روانی در پی تخریب وجهه روحانیت در نظر خیل علاقه مندان و ارادتمندان بر آمده و هر از چندگاهی با مكر و حیله ای جدید سعی در پنجه كشیدن به چهره نورانی روحانیت مبارز و ظلم ستیز شیعه داشته باشند.

همین امر موجب شد كه امام امت (قدس سره الشریف) پس از پیروزی انقلاب اسلامی در یكی از اقدامات ماندگار خود و به منظور جلوگیری از مورد دستبرد قرار گرفتن گنجینه ارزشمند افتخارات روحانیت از سوی دشمنان و غافلان، اقدام به تأسیس دادگاه ویژه روحانیت نمایند. بی تردید این هدف تنها در صورتی محقق خواهد شد كه نهاد دادگاه ویژه روحانیت بدون مجامله و مسامحه، با متخلفین برخورد قانونی داشته و جلوگیری از تخریب وجهه روحانیت و زیر سوال رفتن شأن طلبگی از سوی برخی ناآگاهان را به صورت جدی دنبال نماید.

فضای سیاسی كشور امروز شاهد حضور بعضی از ملبّسین به لباس مقدس روحانیت است كه با مواضعی افراطی و به دور از منطق و اخلاق، سعی در شكستن حریم بزرگان، ایراد اتهام به سران نظام، ایجاد تشویش و التهاب در اذهان مردم و در یك كلام حاكم ساختن تفكر خود با استفاده از هر وسیله و ابزاری دارند.


جناب آقای حمید رسایی از چهره هایی است كه متأسفانه در عین نداشتن سوابق روشن علمی و حوزوی، در مدت كوتاه نقش آفرینی سیاسی خود، كمتر در مسیر اخلاق و منطق سیاسی قدم برداشته است. وی و جریان متبوعش كه در طول چند سال اخیر با اتهام پراكنی و تخریب شخصیت بزرگان حوزه و نظام، اسباب تكدّر خاطر بزرگان حوزه علمیه و دلسوزان انقلاب و نظام را فراهم آورده اند، هر روز با آزادی عمل بیشتری سعی در سلب آرامش فضای سیاسی كشور دارند. كناره گیری ائمه بزرگوار جمعه شهر مقدس قم تنها یكی از نتایج خسارت بار این میدان داری است كه در سطح كشور نیز با وسعت دیگری دنبال می شود.

این گروه كه در سالیان اخیر به بهانه مبارزه با جریان كثیف فتنه و سران منفور آن، با مواضع حرمت شكنانه خود نسبت به علمای اعلام و مسئولان متعهد نظام سهم زیادی در شكل گیری و رشد جریان انحرافی داشته اند، اكنون به منظور رهایی از نگاه آكنده از سؤال افكار عمومی، متوسل به ترفند نخ نما شده فرار به جلو شده و فاز دیگری از پروژه تهمت و تخریب را دنبال می كنند.

اینك كه پرونده تخلف وی در نشریه 9 دی از سوی هیأت نظارت بر مطبوعات جهت پیگری به دادگاه ویژه روحانیت ارجاع شده، انتظار آن است كه بدون در نظر گرفتن جایگاه حقوقی و وابستگی های سیاسی، پرونده اتهامات سابق ایشان در آن دادگاه نیز مورد رسیدگی قرار گیرد.

بی شك برخورد قاطع آن نهاد محترم می تواند طلیعه ای برای حاكم شدن اخلاق و آرامش بر فضای سیاسی كشور باشد و راه را بر اتهام پراكنی های بی اساس و حرمت شكنی های به دور از تقوا سد كند. مساله ای كه ولی امر مسلمین و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در فرمایشات خود بارها به صراحت نسبت به آن ابراز نگرانی كرده اند. انشاء الله.

والسلام علیكم
جمعی از طلاب حوزه علمیه قم