به گزارش سرویس باشگاه جوانی برنا،شهرام حقیقت دوست، در گفت‌وگو با روزنامه هفت صبح درباره بازگشت دوباره اش به تلویزیون و مختارنامه و در مقابل سوال گویا ابتدا قرار بود در نقش یزید به مختارنامه بیایید اما این نقش به طور کامل از داستان حذف شد.بعد از آن چگونه برای نقش ابن حر انتخاب شدید؟ترجیح خودتان این بود که در نقش یزید بازی داشته باشید؟ گفت:

خیر، چنین چیزی صحت ندارد. من از ابتدا برای نقش ابن حر قرارداد بستم.البته این خبر را چند بار دیگر شنیده‌ام که مبنای درستی ندارد، برای روشن شدن ذهن علاقمندان می گویم در سریال امام حسین(ع) به کارگردانی شهریار بحرانی نقش یزید را بازی می کردم که کار به دلایلی به اتمام نرسید و این خلط مبحث امیدوارم دیگر پیش نیاید.

در سریال شوق پرواز کنار شهاب حسینی نقش دارید.کاری که شاید یک مقدار با سایر کارهایتان فرق می کند.چه شد بازی در این سریال را قبول کردید؟

مهمترین دلیلم برای انتخاب یک کار نقش خوب است. نقشی که ایجاد انگیزه کند.من را از انجامش بترساند، برایش اضطراب داشته باشم و مرا وادار به انتخاب بهترین لحظه برای شخصیت‌اش کند. «سعید خجسته فر» این سریال را دوست داشتم.هرچند نواقصی در متن وجود داشت اما با همراهی صمدی کارگردان و شهاب عزیز تلاش کردیم نواقص شخصیت پردازی در متن را حل کنیم.