به گزارش برنا، روابط عمومی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی توضیحاتی درباره طلبه سیرجانی منتشر کرده که در آن موضع خود را نسبت به حوادث اخیر مربوط به این فرد توضیح داده است.

در این بیانه آمده است: این آستان مقدس در مورد حضور یا عدم حضور طلبه سیرجانی در حرم مطهر نفیاً یا اثباتاً هیچگونه موضعی نداشته است.

عصر امروز یکی از خبرگزاری ها به نقل از خبرنگار محلی خود و در گفت و گو با یک مقام نامعلوم اعلام کرد «یك مقام مسئول در شهرری گفته ‌ آستان حضرت عبدالعظیم (ع) گفته بود طلبه سیرجانی یك سال اینجا بوده و حالا باید برود.» که روابط عمومی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم ضمن تکذیب این خبر که از سوی منبع نامشخص منتشر شده اعلام می دارد: این آستان مقدس در مورد حضور یا عدم حضور طلبه سیرجانی در حرم مطهر نفیا یا اثباتا هیچگونه موضعی نداشته است.

بنا به اعلام شاهدان عینی حجت‌الاسلام علیرضا جهانشاهی معروف به طلبه سیرجانی، شنبه، از قبل از اذان ظهر برای زیارت به حرم مطهر مشرف شده و تا ساعتی بعد از نماز جماعت مصلای بزرگ ری نیز در حرم مطهر بوده است.

در توضیحات روابط عمومی حرم مطهر نیز آمده است تا کنون هیچ گزارشی از برخورد اهانت آمیز با ایشان در محدوده آستان مقدس واصل نشده است. مضافاً اینکه آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام در اینگونه موارد که مربوط به امور قضائی و حقوقی است هیچگونه اظهارنظری نکرده و صرفا بر انجام روال قانونی تاکید می‌ورزد.