به گزارش خبرگزاری برنا، به مناسبت فرا رسیدن نخستین سالگرد ارتحال عالم ربانی، فقیه خدمتگزار و حامی نستوه مقاومت اسلامی حضرت آیت الله علامه سید محمد حسین فضل الله(ره) مجلس بزرگداشتی برگزار می‌شود.

در همین راستا مجمع جهانی اهل بیت(ع) با همکاری مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی مراسم یادبودی را در روز چهارشنبه 15 تیرماه از ساعت 14/30 الی 16 در مسجد الجواد علیه‌السلام واقع در میدان هفتم تیر تهران برگزار می‌کند.

مجمع جهانی اهل بیت(ع) با صدور بیانیه‌ای از اقشار مختلف مردم دعوت نموده تا در این مراسم حضور یابند.

در این بیانیه آمده است: از علماء اعلام، نمایندگان مراجع عظام، شخصیت های کشوری و لشکری، نخبگان و فرهنگیان، خانواده های شهدا، سفرای کشورهای اسلامی و اقشار مختلف ملت شریف و مومن ایران اسلامی دعوت می‌گردد تا در این مراسم حضور به هم رسانده و یاد و خاطره مجاهدتهای آن عالم فرزانه را گرامی دارند.

یادآور می شود، علامه فضل‌الله سال گذشته پدر سن ۷۵ سالگی دار فانی را وداع گفت و پیکر آن مرحوم پس از تشییع باشکوه در مسجد امامین حسنین(ع) واقع در منطقه "حارة حریک"در ضاحیه بیروت آرام گرفت.مختصری از زندگی نامه و فعالیت های مرحوم فضل الله
علامه فضل الله در شعبان ۱۳۵۵ هجری قمری بدنیا آمد و بعد از طی نمودن دروس مقدماتی حوزه از محضر اساتید بزرگی همچون آیت الله العظمی سید محسن حکیم و آیت الله العظمی خویی و ... بهره گرفت.

ایشان با همکاری با آیت الله صدر جریان اسلامی در عراق را شکل دادند و از حامیان سرسخت انقلاب اسلامی و از ارادتمندان شخص حضرت امام (ره) بودند.

وی همچنین از شخصیت های مقاوم در برابر تجاوزات صهیونیست ها و اشغالگری آنها بود به خاطر همین مواضع بارها سازمان های تروریستی موساد و CIA برای ترور کردن وی تلاش کرده بودند اما تلاشهای آنها ناکام ماند به طوریکه در یک ترور نافرجام که در مسیر حرکت علامه طراحی شده بود در حدود ۱۵۰ نفر از شیعیان مظلوم و مردم بیگناه کشته شدند.

ایشان همواره در طول زندگی پربرکت خود از حامیان جنبش حزب الله لبنان نیز بود.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان پس از درگذشت علامه فضل الله در پیامی از علامه فضل الله به عنوان پدری مهربان، مرشدی حکیم و دژی استوار در تمام مراحل نام برد.

وی تصریح کرد: از زمان کودکی در نماز جماعت او حاضر می‌شدیم و پای منبر او می‌نشستیم و از سخنانش بهره‌مند می‌شدیم و به روش وی اقتدا می‌کردیم.

سید حسن نصرالله صبر، ثبات و اراده در سختی‌ها را از دیگر درس‌های مکتب علامه فضل الله خواند و ابراز داشت: او استاد و معلم ما و به مثابه نوری بود که در هنگام سختی‌ها به او پناه می‌بردیم و از روشنایی‌اش بهره‌مند می‌شدیم.

وی ادامه داد: اگر چه امروز، او را از دست دادیم و در جوار خدای خویش قرار دارد، اما روح پاک، اندیشه بلند، بیانات شیوا، لبخند مهربانانه و مواضع قاطع وی، راهنمای ما برای ادامه راه مقاومت و جهاد است.

دبیر کل حزب الله لبنان در پایان ابراز داشت: اینجانب به نمایندگی از مجاهدین، خانواده‌های شهدا و جانبازان، آزادی خواهان و همه علاقه مندان به مقاومت، رحلت علامه فضل‌الله را به ساحت امام عصر‌(عج)، مراجع عظام تقلید و در رأس آنها امام خامنه‌ای وهمه مسلمانان، مردم لبنان و خانواده ایشان که اهل علم و فضل و جهادند تسلیت عرض می‌کردم و با روح بلند مرحوم فضل الله عهد می‌بندیم که بر اهداف مقدسی که او به آن اهداف زندگی کرد، ثابت قدم بمانیم.