در اتفاقی مشکوک و قابل تأمل و برای دومین بار در سال جاری، فردی که مدعی امامت بود در مسجدالحرام دستگیر شد.

نیروهای امنیتی مسجد‌الحرام شب گذشته پس از نماز مغرب یک فرد عربستانی ۶۳ ساله را که ادعای امامت در سعی صفا و مروه فریاد می‌کرد، دستگیر کردند.

بنابر گزارش فارس، این فرد پس از نماز مغرب در یکی از راهروهای سعی صفا و مروه در حالی که فریاد می‌زد: «من مهدی منتظر هستم» توسط نیروهای امنیتی دستگیر و برای تحقیقات به مرکز پلیس حرم مکی منتقل شد.

نیروهای امنیتی مسجد الحرام این فرد را به یک مرکز روانی در مکه مکرمه ارسال کردند تا معاینات روانشناسانه درباره او صورت بگیرد که اطبا تشخیص دادند این فرد از مشکلات عقلی رنج می‌برد و مقرر شد وی به بیمارستان روانی در شهر طائف اعزام شود.

«زکی الرحیلی» سخنگوی رسانه‌ای پلیس مکه مکرمه در این‌باره اعلام کرد: این شهروند عربستانی که بدون میکروفون فریاد می‌زد نتوانست چندان اقدام خود را ادامه دهد و او هم‌اکنون در حال معاینات پزشکی و روان‌شناسی است.

پیش از این در فروردین گذشته نیز یک نمازگزار عربستانی در جریان اقامه نماز عصر در مسجد الحرام در حالی که تلاش می‌کرد خودش را به بلندگوهای امام جماعت برساند؛ توسط نیروهای امنیتی مسجدالحرام دستگیر شد. این فرد که هنگام تلاش برای این اقدام فریاد می‌زد: «أنا المهدی المنتظر» قبل از رسیدن به جایگاه امام جماعت مسجد الحرام توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد.

اتفاقاتی از این نوع به همراه سخنان و تحریکات وهابیت علیه مهدویت و همچنین شیعیان در کشورهای مختلف و همچنین توهین به برخی اماکن مقدس شیعیان در عربستان به‌ویژه در این برهه از زمان قابل تأمل است.