باشگاه جوانی برنا/داشتن یک همسر خوب در زندگی همان قدر نعمت است که مثلا داشتن یک ماشین مدل بالا و یک خانه لوکس در بالای شهر؛ با این تفاوت که اگر پول داشته باشی شاید بتوانی خانه و ماشین خوب تهیه کنی؛ اما حتی با وجود پول، نمی‌شود همسر خوب پیدا کرد؛ اگر جوان یادشده خود را به به متد یافتن همسر مناسب مجهر نکرده باشد!

یافتن یک همسر مناسب و به قول بزرگترها همان مقوله ازدواج کاری بس صعب و دشوار است؛ چنان که کمر هفت‌خوان رستم را نیز خم کرده و حتی برخی معتقدند که اگر رستم این روزها می‌زیست همانا پرچم سفیدش را به نشانه تسلیم به اهتزاز درمی‌آورد و عطای ازدواج با تهمینه را به لقایش می‌بخشید.

اما از آن‌جا که جوانان امروز بسی از رستم رستم‌ترند؛ به این راحتی‌ها از میدان به درنرفته و دنبال راه چاره می‌گردند که تجربه نشان داده راهکارهای یاد شده در نود درصد موارد با موفقیت روبه رو بوده است.

قدم اول شناسایی فرد مناسب است که از آن‌جا که مهم‌ترین بخش مقوله ازدواج است باید سر فرصت دنبال فرد مورد نظر گشت. لطفا در این مورد از هرگونه شتاب بپرهیزید!

سعی کنید کاملا عادی رفتار کنید و در زمانی که فرد حواسش نیست نگاهی اجمالی به انگشت حلقه‌اش بیندازید تا متاهل بودن و مجرد بودن وی مشخص شود.

البته ممکن است که فرد حلقه خود را فراموش کرده باشد بنابراین به یک بار دیدن اکتفا نکنید و حداقل سه بار عمل بالا را تکرار کنید.

قدم بعدی باز کردن سر صحبت و اطمینان حاصل کردن از این نکته است که اساسا فرد قصد ازدواج دارد یا خیر؟برای این کار خونسردی خود را کاملا حفظ کرده و بی مقدمه سر صحبت را باز کنید. تجربه نشان داده که قریب به اتفاق افراد در چنین شرایطی هول شده و پیشنهاد شما را قبول خواهند کرد.

قدم بعدی همانا بیرون کشیدن مو از ماست است که باید مشخص شود که اساسا فرد به درد شما می‌خورد یا خیر؟

برای این کار می‌توانید از دستگاه پلی‌گراف یا همان دروغ‌سنج استفاده کنید که احتمال خطا را به صفر ‌رسانده و سبب صرفه‌جویی در وقت و انرژی خواهد شد.بعد از همه این موارد و اطمینان از صحت اعرافات یاد شده! باید کفش آهنی پوشیده و خودتان را برای گرفتن وام ازدواج آمده کنید.

مواد لازم برای گرفتن وام ازدواج:
بدیهی است نبود هر کدام از این موارد می‌تواند دریافت وام را با مشکل اساسی روبه رو کند.

- داشتن دو عدد ضامن گردن کلفت ترجیحا دارای سبیل که مسوول مربوطه بانک کار را زودتر راه بیندازد.
- داشتن شماره همراه مادر همسر رییس بانک مربوطه جهت روز مبادا
- سماجت و از رو نرفتن
- داشتن پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
- آشنا بودن با یک یا چند شخص صاحب نفوذ در بانک مرکزی برای روز مبادا
- سند ازدواج و فیش پرداختی تالار مربوطه، اصل و کپی فاکتور خرید میوه، شیرینی، شام و همه خرج‌های مربوط به عروسی
- عکس مستند از مراسم عقد(پنج قطعه کافی است)

با درنظر همه گرفتن شرایط بالا باید به شما تبریک گفت چرا که به جمع متاهلین پیوستید! پس پیوندتان مبارک...