باشگاه جوانی برنا/ شناخت دنیای متفاوت زن و مرد، آشنایی با دنیای زنان، آشنایی با دنیای مردان، آرامش خواهد آمد اگر ...، بیاییم رفتارمان را تغییر دهیم. کتاب "نیمی حوا، نیمی آدم" از آن گونه کتاب‌های کوچک اما مفیدی است که نگاهی به دنیای متفاوت زن و مرد و شناخت گذری آن دارد.

"شما هر کجا هستید و در هر موقعیتی که قرار دارید، اگر ازدواج هم نکرده باشید، حتماً تا به حال به ازدواج اندیشیده‌اید. اما آیا می‌دانید اولین گام برای انتخاب همسر، شناخت ویژگی‌های زن و مرد است؟ آیا می‌دانید پس از آغاز زندگی مشترک، برای تدوام آن چه باید بکنید؟ از همه مهم‌تر، آیا می‌دانید چگونه می‌توانید رفتار نادرست همسرتان را تغییر دهید؟ این کتاب، حاوی نکات مهم و کلیدی مباحث کارشناسان، استادان علوم تربیتی، روانشناسی و علوم اسلامی در کلاس‌های آموزش خانواده مؤسسه خدمات مشاوره‌ای، جوانان و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس رضوی است."


آشنایی با دنیای زنان؛ شما و همسرتان به عنوان شریک زندگی یکدیگر، باید از نیازها و توقعات هم آگاهی داشته باشیدتا بتوانید از اختلاف‌های احتمالی جلوگیری کنید، به این منظور به عنوان یک مرد باید:

- عواطف و احساسات همسرتان را بشناسید و از حساسیت‌های او مطلع باشید. (همسرتان را درک کنید)

- اگر قبلا به درک کافی با همسرتان رسیده باشید، اینک می‌توانید توجه بیشتری به او نشان دهید و با توجه به شناختی که او پیدا کرده‌اید، با او رفتار کنید. (به همسر خود توجه کنید)

- زنان روحیه لطیفی دارند. همسرتان را تکریم کنید تا از این بابت کمبودی احساس نکند. (به همسر خود احترام بگذارید)

- برای حرف‌های همسرتان شنونده خوبی باشید، چون هر کسی شنونده بهتری باشد، صمیمیتش بیشتر می‌شود. (زن نیازمند حرف زدن است)


آشنایی با دنیای مردان؛ به عنوان یک زن باید:

- مقایسه باعث واکنش شدید همسرتان می‌شود و به تدریج شیرینی زندگی را از بین می‌‌برد. (شوهرتان را با مردهای دیگر مقایسه نکنید)

- می‌توانید از همین امروز تمرین کنید تا برای کارهایی که همسرتان انجام می‌دهد، از او تشکر کنید. (از شوهرتان تشکر کنید)

- شوهر خود را تحسین کنید. اگر این کار را نکنید ممکن است در بیرون ازخانه، افرادی دیگر این کار را با سوء نیت انجام دهند.