باشگاه جوانی برنا/ "چرا نگران ریزش موی خود هستید"، "دیگر نگران نباشید"، "اعتماد به نفس خود را بالا ببرید"،"سر خود را به ما بسپارید"! این جملات نمونه‌ای از شعارهای تبلیغاتی موسسات زیبایی است که در ترمیم و کاشت موی سر فعالیت می‌کنند. 

اگر با این موسسات تماس بگیرد در اکثر موارد از دادن اطلاعات خودداری می‌کنند و در اغلب موارد می‌گویند ما یک وقت مشاوره برای شما می‌گذاریم، حضوراً  تشریف بیاورید!

بنا بر این گزارش پیگیری‌های خبرنگار برنا نشان می‌دهد برای بازیابی موهای از دست رفته باید از   روش‌های FIT ، FUT استفاده کنید که ترکیب این دو روش و روش‌های دیگری برای ترمیم صرف هزینه‌های میلیونی را به‌دنبال دارد.

یکی از مراکزی که اسم کلینیک را دارد در این خصوص می‌گوید: "روش ما کاشت مو براساس متد FUT است در این روش جراحی در مطب انجام می‌شود از قسمت پوست سر که دارای تراکم 5 هزار تا 11 هزار تار مو است موهای طبیعی و زنده را برمی‌داریم و دوباره بر روی سرتان می‌گذاریم ."

هر هزار تار مو 200 هزار تومان قیمت دارد که به صورت رولی بر روی سر کاشته می شود و برای پر کردن قسمت جلوی سر حدود 2 میلیون باید هزینه کرد. کلینیک کاشت مو دیگری عنوان می کند :"ما موها را به صورت دانه دانه از پشت سر –که در واقع بانک موها هستند- به جلوی سر می‌کاریم بدون اینکه به اتاق عمل و جراحی احتیاج باشد."

برای کاشتن موی طبیعی به این روش (از ناحیه رستن گاه سر تا جلوی پیشانی) حدود 12 میلیون تومان باید هزینه کنید با این تضمین که چون موهای پشت سر پیاز قوی‌تری دارند این موهای میلیونی ریزش پیدا نمی‌کنند. 

اما کلینیک های دیگری هستند که مدعی‌اند ار روش‌های نوین‌تر برای ترمیم مو استفاده می‌کنند آن‌ها این ادعا را مطرح می‌کنند که می‌توانند موادی را زیر پوست تزریق کنند که در مدت 4 تا 10 جلسه موها دوباره پرپشت ‌شوند و موهای از دست رفته به صورت خیلی اتوماتیک رشد پیدا ‌کنند. برای اینکه این تحول در موها ایجاد شود برای هر جلسه آن باید حدود 180 تا 400 هزار تومان هزینه کرد.


اما در میان این آگهی‌های رنگارنگ که هر روز به چشم می‌خورد باید جوانب احتیاط را نیز رعایت کرد زیرا بر اساس گزارش وزارت بهداشت هر روز شکایت‌های زیادی به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در زمینه کاشت مو و پیوند توسط افراد غیرمتخصص یا اماکن غیرمجاز انجام می‌شود که باعث به خطر افتادن سلامتی افراد و عفونت‌های پوستی می‌شود که متقاضیان در این زمینه باید اطمینان لازم از مجوزهای قانونی موسسه های زیبایی را داشته باشند.